fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Zamanlama Manidar

Zamanlama Manidar

Akyurt Kızık Göleti yakınına mandıra yapımına müsaade eden Akyurt Belediyesi Gani’nin Ağıl’da mesire alanı ve gölet için çalışmalara başladı. Çalışmaların besi çiftliği ile eş zamanlı olarak başlaması “tepkileri dindirmeye yönelik” yorumlarına neden oldu.

Kızık Göleti yanına yapılan besi çiftiğinin inşaasıyla eş zamanlı olarak Ganinin Ağıl Mevkii’nde de mesire alanı ve gölet için çalışmalara başlandı. Devlet Su İşleri 5’inci Bölge Müdürlüğü sondaj ekipleri 3 adet makine ile bölgeye gelerek zemini test etti. Sonuçlarda zeminin set yapılmasına elverişli olduğu ifade edildi.Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, zemin etüdü çalışmaları sırasında Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanlarını Başkan Yardımcısı Metin Çınar ve meclis üyeleriyle birlikte ziyaret ederek çalışmaları inceledi. Başkan Ayantaş proje ile ilgili olarak “Yapmayı çok istediğimiz, Akyurt’un en güzel projelerinden biri de Ganinin Ağıl projesiydi. Artık bu projemizi de hayata geçirmeye başladık. Zeminde umduğumuzdan daha iyi bir sonuç aldık. Ganinin Ağıl’ın en dar geçidine yapılacak beton set 30 metre yüksekliğe sahip olacak. 300 bin metreküp taşıma kapasitesi olan baraj tamamlandığında, etrafında yapacağımız düzenlemeyle bir mesire alanı olarak hizmet verecek.” İfadelerini kullandı.

1ve12-367-30_04_2008 - Kopya

TEPKİLERİ DİNDİRMEYE YÖNELİK

Ganinin Ağıl Projesi Akyurt Belediyesi’nin 2009 projeleri arasında yerini alıyor. 26 Nisan 2008 Cumartesi Günü Saat: 18:00-20:00 saatleri arasında tırla birlikte getirilmiş paletli kepçe, bir kamyonet ile sözde ‘toprak analizi’ yapılmıştı. Yetkililer “Burada gölet yapılacak toprak analizi yapmak için kazı yaptık ve iki metrede killi toprak bulunuyor” açıklamasında bulunmuşlardı. Aradan geçen 7 yılın ardından Akyurt Belediyesi tarafından sahipsiz bırakılan Kızık Göleti yakınında başlayan besi çiftliğiyle birlikte eş zamanlı olarak Gani’nin Ağıl Mevkii’nde yeniden çalışma yürütüldü. Yapılan çalışma Kızık Göleti’ndeki çalışmalara gelebilecek tepkileri dindirmeye yönelik olarak yorumlandı.
Ganinin Ağıl’da Sondaj Çalışması

YSN_9460 DSCF6156(1)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı