fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,3956
  %-0,20
 • EURO
  8,9914
  %-0,35
 • ALTIN
  442,86
  %0,24
 • BIST
  1.540
  %-0,18
Yeni okullar eğitim-öğretim için gün sayıyor

Yeni okullar eğitim-öğretim için gün sayıyor

Yaklaşık 7 bin 500 öğrencinin bulunduğu Akyurt ilçesinde iki yeni okul eğitim öğretime başlamak için gün sayıyor. Pandemi ile mücadelede sınıflardaki öğrenci sayısını azaltmak büyük önem taşırken, inşaatı tamamlanan iki yeni okul bu noktada yoğunluğu büyük oranda azaltacak.

Yaklaşık 34 bin nüfusa sahip olan ve sürekli göç alan Akyurt’ta her geçen gün öğrenci sayısı da artış gösteriyor. Pandemi ile mücadelede sınıflardaki öğrenci sayısını azaltmak büyük önem taşırken, inşaatı tamamlanan iki yeni okul bu noktada yoğunluğu büyük oranda azaltacak. Eğitim-öğretiminin nasıl sürdürüleceğine dair yetkililer alınabilecek önlemler noktasında çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Akyurt’ta diğer kamu kurumlarına ait binaların da eğitim – öğretimde kullanılabilmesi masaya yatırılan seçenekler arasında yerini alıyor.

ANADOLU LİSESİ TAŞINIYOR
Daha önce Nehirebir İlköğretim Okulu olarak kullanılan binada eğitim-öğretime devam eden Anadolu Lisesi Beyazıt Mahallesi’nde yapımını tamamlanan okulda öğrencileri ile buluşacak. Önümüzdeki günlerde okul gereçleri ile eşyalarının taşınma işlemlerine de başlanacak. 16 derslikli olarak inşaa edilen okulda konferans salonu, tasarım beceri atölyeleri ve Z kütüphanesi yer alacak.

32 DERSLİKLİ OKUL
Yıldırım Mahallesi’ne inşaa edilen 32 derslikli okul ise oldukça donanımlı bir yapıya sahip olacak. Fiziki imkanları ile öne çıkan okul; spor alanı, basketbol ve voleybol sahası, okul binasında anasınıfı, özel eğitim sınıfı, spor salonu, tasarım ve beceri atölyeleri, müzik sınıfı, görsel sanatlar sınıfı, konferans salonu ve son sistem Z Kütüphanesi ile öğrencilerle buluşacak.
Yapımı tamamlanan bu okulun ise henüz ilkokul olarak mı, yoksa ortaokul olarak mı kullanılacağı netlik kazanmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce okulların öğrenci sayılarının yoğunluğuna göre yapılacak planlama doğrultusunda ilkokul veya ortaokul olacağına bayramdan önce karar verilecek ve resmi işlemleri tamamlanınca yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akyurt okul

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı