fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,93
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Yavaş’tan Otonomiye Ziyaret

Yavaş’tan Otonomiye Ziyaret

Millet İttifak’ının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, yoğun seçim mesaisine devam ediyor. Önce Ankara Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret eden Yavaş, ardından Otonomi Otomobil Ticaret ve Yaşam Merkezi’ni gezdi ve Maltepe Pazarı’nda bulunan esnafla bir araya geldi.

“TANZİM SATIŞLAR OLMASIN DİYE TARIMI DESTEKLEYECEĞİZ”

Sabah erken saatlerde Ankara Toptancı Hali’ni ziyaret eden Yavaş, tek tek tezgahları gezerek, esnafla sohbet etti. Ardından Ankara Sebze, Meyve Komisyoncuları Derneği’nin düzenlediği kahvaltıda konuşan Yavaş, halcilerin sorunlarına dair açıklamalarda bulundu. Yavaş, “Biz de inşallah bu sürdürülebilirliği olmayan tanzim satışlarının ilerde tekrarlanmaması için Ankara’da tarımı destekleyeceğiz. Gölbaşı ve Bala arasında bin kilometrelik yeri sulu tarıma açacağız. Böyle olunca nakliye işi de azalacak, hem Ankara’daki üretici kazanacak hem de hale daha ucuz gelecek. Ankaralı da daha ucuza sebze meyve yiyecek, tarıma teşvik edeceğiz. İnşallah bundan sonra pazarıcı da üreticiler de rahatlar ve bir daha tanzim satışa gerek kalmaz. 1 Nisan’dan sonra bir başlangıç olacak yeni bir hevesle Ankara’ya hep birlikte el atacağız. Birlikte bu sorunların çözümünü bulacağız” dedi.Yavaş, ardından Ankara Otonomi Otobomil Ticaret ve Yaşam Merkezi’ni (OTONOMİ) ziyaret etti. Buradaki esnafla bir araya gelen Yavaş, onların sorunlarını dinledi, onlara yönelik projelerini anlattı.

YAVAŞ, SAYIN BAKAN’A SESLENDİ: “BURANIN SORUNUNU ÇÖZÜN, OYLARI SİZ ALIN”

Yavaş daha sonra Maltepe Pazarı’nda esnafla buluştu. Burada konuşan Yavaş, şöyle konuştu: “Adaylığım daha konuşulurken, buradan arkadaşlarım geldi. Maltepe Pazarı’nın sorununu anlattı. Biz de bir şekilde Sayın Bakan’a bunu ilettik. Bu saate kadar bir dönüş olmadı. Fakat şöyle bir şey var; Anafartalar Çarşısı’nı da yıkacağız demişlerdi. Biz ziyarete gittik. Bizim ziyaretimizden sonra orayı yıkmaktan vazgeçtiler. İtfaiye Meydanı’ndaki esnafı ziyaret ettik, orayı da yıkıp yurt yapacaklardı, oranın yıkımından da vazgeçmişler. Şimdi buraya geldik, umudum odur ki burayı ziyaret ettik deyince, sizlerin oylarına talip olmak için buranın problemlerini de çözerler. Ben buradan Sayın Bakan’a sesleniyorum, siz buranın problemini çözün de size oy versinler. Çünkü bu kadar esnafın ve ailelerinin mağduriyeti çok çok önemlidir. Göz ardı edilemez. Sadece yapılacak olan şey kira kontıratı. Ankara’nın en eski çarşısı burası ve yıllardır oradan oraya mağdur ediliyorlar. Sizin huzurunuzda bir kez daha Sayın Bakan’a sesleniyorum, bu işi bir an evvel çözsün. Oldu ya çözmediler sorunları, yıktılar burayı, Allah izin verirse 1 Nisan’dan sonra Ankara’nın en güzel yerinde en güzel yerleri vererek bu esnafı mağdur etmeyeceğiz. Burada söz veriyoruz. Evine ekmek götüren, yanında insan çalıştıran kim varsa, başımızın üstünde yeri var. Ben de esnaf çocuğuyum. Biz Ankara’da hem esnafı hem de ekonomiyi desteklemek zorundayız. Bunu görev olarak görüyoruz. Ne kadar esnafı desteklersek, işsizliği azaltırsak en büyük proje budur. Öncelikle Ankara’da aç ve işsiz kimse kalmaması bizim en büyük projemiz.”

“BİR DİNAZOR PARASI ETMEZ”

Yavaş, konuşmasının ardından Maltepe Pazarı’nda bulunan tezgahları tek tek gezdi. Sorunları dinledi. Yavaş, ziyaret esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. EYT’lilere yönelik sağlık primlerinin ödenmesine ilişkin projesinin eleştirilmesiyle ilgili soruyu, “EYT’lilerin sağlık bütün sağlık pirimlerini yatırsak, bir dinazor parası yapmaz” şeklinde cevapladı.

“UMUDUM VAR CÜMLESİ BİLE GERİDEN GELDİM BELKİ GEÇEBİLİRİM DEMEKTİR”

Özhaseki’nin anketlere yönelik, “Umudum var” açıklamasının sorulması üzerine Yavaş, “Umudum var cümlesi bile geriden geldim, belki geçerim anlamı taşıyor. Fark çok, ben kapatabileceklerine inanmıyorum. En önemlisi, sorunu olan insanlarla alakaları kalmadı. Kendilerini Mercedes, bizi Murat 124 olarak görüyorlar. Onları iktidara taşıyan o Murat 124’lerdir. Bunu unutuyorlar. Dolayısıyla istihdam açısından, bu kadar insanın ekmek yemesi için zaten elimizden geleni yapmak bizim boynumuzun borcu. Ankara’da aç ve açıkta insan kalmamasından büyük proje yoktur. Beton yığını yapmak, binalar yapmak bu ekonomik kriz ortamında hiçbirini proje olarak görmüyorum. Ne derlerse desinler, en büyük proje insanların evine ekmek götürmesidir. Çoluğunuı çocuğunu okutmasıdır. Hem esnafı, hem organize sanayileri hem tarımı destekleyen projelerimiz önceliklidir. İnsanların zengin olması, kimseye muhtaç olmamasından büyük proje olabilir mi?” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
MANSUR YAVAŞ otonomi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı