fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3003
  %0,37
 • EURO
  10,0254
  %0,20
 • ALTIN
  485,83
  %0,68
 • BIST
  1.436
  %0,54
Yamaç’a hemşehrilerinden büyük karşılama

Yamaç’a hemşehrilerinden büyük karşılama

Ak Parti’den Ankara 2’inci bölgeden milletvekili aday adayı olan eski Havelsan Genel Müdürü ve CEO’su Sadık Yamaç’ı Çubuk’a gelişinde uzun araç konvoyuyla karşıladılar.
Çubuk’a bağlı Camili Mahallesi’nde faaliyette bulunan Camili Mahallesi Derneği’nin 14’üncü olağan genel kuruluna katılan Ak Parti 2.bölge Milletvekili aday adayı Sadık Yamaç’ı ilçe girişinde bekleyen partililer ve hemşehrileri, araçlarıyla uzun kuyruk oluşturdu.
 Ak Parti’nin 24 Haziran seçimlerinde Ankara 2.bölge milletvekili aday adayı olan Yamaç, partililer ve vatandaşlar tarafından büyük coşkuyla karşılandı.Dernek binasında kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara konuşan Yamaç, siyasetin zorluğunu ve sorumluluğunun çok fazla olduğunu söyledi.Konuşmasında kendisini tanıtan ve bugüne kadar yaptığı önemli çalışmaları hatırlatan Yamaç, Türkiye’nin Bilişim ve savunma sanayisini ayağa kaldıracak birçok projede görev aldığını  anlattı.
Bir başkasını temsil etmenin gerçekten çok zor olduğunu ve büyük bir vebal taşıdığını vurgulayan Yamaç, şunları söyledi:   ‘’Cenabı Allah yolumuzu, çizgimizi ve duruşumuzu bozmasın. Her zaman milletimizin içinde bir olmaya devam edelim. Yurt dışından aldığımız silahları ve teknolojiyi ülkemizde üretmek için bugüne kadar mücadele verdik. Tankımız, topumuz, Zırhlı araçlarımız, insansız araçlarımız ve silah sistemlerimiz bizim olsun diye uzun çalışmalarda bulunduk. Türkiye’nin en kritik projelerinde görevler aldım. Türkiye gelişsin, milletimiz kazansın diye uğraştık. Türkiye değişiyor, dünya değişiyor. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir yiğit çıktı, bütün yükleri sırtına aldı omuzladı ve Türkiye’yi bir noktaya getirdi.
Arkadaşlar bir şeyler yapılırsa birlik ve beraberlik içersinde olmakla yapılıyor. Dünyada herkesin gözü Türkiye üzerinde. Birileri Türkiye’yi nasıl frenleriz diye bakıyor, birileri de Türkiye bize nasıl ağabeylik yapar, Türkiye bize nasıl kucak açar,  bizi nasıl korur diye bakıyor. Yapılacak çok iş var arkadaşlar. Biz kolayı bırakıp zor olan iş için milletvekilliğine aday olduk. Zora talip olmak gerekiyor, ama zora talip olurken sizler de hepiniz bir olacaksınız, diri olacaksınız. Çok daha fazla çalışacaksınız. Beni destekleyeceğinizi, yanımda olacağınızı söylüyorsunuz, Allah razı olsun ama sadece benim için değil arkadaşlar, bu ülke için, bu vatan için geleceğimiz için destek olmalısınız.’’
Çubuk’tan destek artarak devam edecek
24 Haziran genel seçimlerinin önemine işaret eden Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, dünyada bazı güçler tarafından Türkiye üzerine oynanan oyunlar olduğunu ve güçlü bir iktidarla bu oyunların yeniden bozulacağını söyledi. Bu güne kadar tüm oyunların bir bir bozulduğunu vurgulayan Demirbaş, Çubuk halkı olarak da üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiklerini ve 24 Haziran’daki seçimlerde de bu desteği artırarak devam ettireceklerini kaydetti.
‘’Sadık Yamaç ağabeyimiz bilgisiyle, birikimiyle tecrübesiyle bu işe layıktır’’  
Bilgi, birikim ve tecrübesiyle donanımlı bir hemşehrilerinin mecliste görmekten son derece mutlu olacaklarını anlatan Demirbaş, şunları söyledi: ‘’Sadık Bey bu gün taşın altına elini koymuş, ben aday adayım demiş ve aday olmak için bu yola çıkmış.  Ben her zaman söyledim şahsım adına, dernek adına kendisine ne destek verilmesi gerekiyorsa bunu yapacağız. Buradan hiç kimsenin bir şüphesi ve tereddüttü olmasın. İlçemizden bir milletvekiliyle mecliste temsil edilmemenin ne demek olduğunu biliyoruz ve ne gibi zorluluklar içerdiğini bizler yaşıyoruz. İnşallah bu dönem ilçemizden bir kardeşimizi milletvekili olarak göreceğiz. Sadık Yamaç ağabeyimiz birikimiyle, tecrübesiyle bu işe layıktır, bizde sonuna kadar yanındayız.’’
Toplantıda konuşan Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Sadık Yamaç’in milletvekili olmasının hem ilçe için hem Ankara için hem de Türkiye için bir fırsat olduğunu söyledi.
Yamaç’a sivil toplum kuruluşlarından tam destek
Ankara’da Ankara menşeli milletvekilinin çok az olduğunu iddia eden Taş,  ‘’Ankara merkezde yaşayanlarla birlikte yaklaşık 250 bin Çubuklu var. Artık mecliste milletvekili olarak temsil edilmek istiyoruz. Çubuklu olarak bu bizim hakkımız olduğuna inanıyorum. Sadık Yamaç bey inşallah önündeki çetin yolları aşar, o engeller bir bir kaldırılır ve seçilebilecek bir yerden listeye girer. Biz tüm Çubuklular olarak sonuna kadar arkasında olduğumuzu buradan bir kez daha beyan etmek istiyorum’’ diye konuştu.
Yamaç için ilçenin tüm kesimleri birlik oldu
Yıldırım Beyazıt Dernekler Federasyonu Başkanı Akpınar ise, ‘’Bu karşılama ve kalabalık gösterdi ki, Çubuk halkı kendi içerisinden çıkacak bir milletvekiline susamıştır. Bu yolda toplumun tüm kesimleri birlik ve beraberliğini bugün gösterdi’’ şeklinde konuştu. Daha sonra programa katılanlar konvoy oluşturarak ilçe merkezinde tur attı.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı