1. Haberler
  2. Çankaya
  3. Üreten Eller Pazarı Haftasonu Kuruluyor

Üreten Eller Pazarı Haftasonu Kuruluyor

featured
service

Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerinde yıl boyu eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri, 8-9 Haziran’da Uğur Mumcu Parkı’nda kurulacak Üreten Eller Pazarı’nda satışa sunulacak. Pazarda, 27 Çankaya Evi’nde eğitim alan 260 kursiyer için stant kurulacak.

Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerinde yıl boyu eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri, bu hafta sonu kurulacak Üreten Eller Pazarı’nda Başkentlilerin beğenisine sunulacak. 8-9 Haziran’da Çukurambar Öğretmenler Caddesi’nde bulunan Uğur Mumcu Parkı’nda açılacak Pazar’da kursiyerlerin ürünleri yer alacak. Kendi üretimini gelire dönüştürecek 260 Çankaya Evi kursiyeri, takıdan seramiğe resimden örgü oyuncaklara kadar ürettiği çok sayıda ve çeşitli ürünlerini satışa sunacak.

ÇANKAYA EVİ’NDEN PAZARA

Çankayalıların ikinci adresi olan 27 Çankaya Evi’nde ekim ayında başlayan eğitimler, yılsonu sergileri ve Üreten Eller Pazarı ile meyvelerini topluyor. Her yaştan Çankayalının büyük ilgi gösterdiği eğitimlerde; el sanatları, dikiş, resim, seramik, rölyef, takı tasarım, amigurimi oyuncak gibi çeşitli alternatifler bulunuyor. Ürettiklerini sergileyen ve Çankaya Belediyesinin düzenlediği pazarda satışa sunma imkanı bulan kursiyerler, ürettiklerini gelire dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Üreten Eller Pazarı Haftasonu Kuruluyor