1. Haberler
  2. Çankaya
  3. Haziran Ayında Başkentlilere Kültür ve Sanat Dolu Takvim

Haziran Ayında Başkentlilere Kültür ve Sanat Dolu Takvim

featured
service

Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesi, Haziran ayında Başkentlilere dopdolu bir takvim sunuyor. Kültür merkezleri, sergiler, dans gösterileri, konserler ve çocuk filmleri festivaliyle dolu bir program İstanbullu sanatseverleri bekliyor.

Nazım Hikmet Karikatürleri Sergisi ile Başlangıç

Ayın ilk etkinliği, usta şair Nazım Hikmet anısına hazırlanan “Nazım Hikmet Karikatürleri Sergisi” olacak. Sergi, 1-2 Haziran tarihlerinde Kuğulu Park’ta, 3 Haziran’da ise Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (DTÇSM) ziyaret edilebilecek. Aynı merkezde 2 Haziran’da Lamia Sanat Akademisi’nin “Birlikte Yaratılan Ritim” adlı bale ve müzikli dans gösterisi sanatseverlerle buluşacak. Ayrıca, 5 Haziran’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Bayraktar ve Sokullu Gelişimsel Oyunevleri ile Çayyolu ve Kıkkonaklar Çocuk Atölyesi ve 23 Nisan Oyunevi öğrencileri tarafından hazırlanan “İlk Sahnem” bale ve müzikli dans gösterisi izlenebilecek.

Çocuk Diyarı Film Festivali Başlıyor

Çankaya Belediyesi, öğrencilere erken karne hediyesi olarak 7. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 1 Haziran’da başlayan festival, 7 Haziran’a kadar sürecek ve onlarca film çocuklarla buluşacak. Festival süresince, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek birçok farklı atölyede çocuklar, uzman konuklardan ücretsiz sanat dersleri alacak.

Haziran Ayında Başkentlilere Kültür ve Sanat Dolu Takvim 1

“Mezuniyet Sergileri” DTÇSM’de

Çankaya Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği işbirliğiyle gerçekleşecek “Dünya Çevre Günü Karikatürleri Sergisi” 5 Haziran’da Kuğulu Park’ta Başkentlilerle buluşacak. Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin yıl boyunca hazırladığı eserler, 8-24 Haziran tarihleri arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sergilenecek. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı “Mezuniyet Sergisi” ise 28 Haziran’da aynı merkezde sanatseverlerle buluşacak ve 11 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi Konserleri

Yaşar Kemal Kültür Merkezi, Haziran ayında üç ayrı konsere ev sahipliği yapıyor. 6 Haziran’da Hermes Sanat Akademisi öğrencileri “Yıl Sonu Konseri” ile sahne alacak. 13 Haziran’da Legato Oda Orkestrası, 14 Haziran’da ise Gürkan Sürmen Halk Müziği Topluluğu “Efelerin Efesi” konseri ile Başkentlilerle buluşacak.

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde Tarihe Yolculuk

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde 12-14 Haziran tarihleri arasında, Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye Çin Dostluk Vakfı ve CGTN Türk işbirliği ile düzenlenecek Dragon Boat Festivali kapsamında “Çin İpek Nakış ve Heykel Sergisi” ziyaret edilebilecek. Koç Üniversitesi VEKAM tarafından hazırlanan “İstiklâlden İstikbale Çocuk Davamız” sergisi ise 25 Haziran’da açılacak ve 15 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Çankaya Belediyesi’nin Haziran ayı kültür sanat etkinliklerinin detaylarına “https://kultursanat.cankaya.bel.tr/” adresinden ulaşılabilir; etkinlikler, ‘cankayaks’ Facebook, X ve Instagram sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Haziran Ayında Başkentlilere Kültür ve Sanat Dolu Takvim
Yorum Yap