DOLAR 15,9569 0.71%
EURO 16,8945 0.29%
ALTIN 944,780,47
BITCOIN 4808453,25%
Ankara
12°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türk Telekom’dan yerli ve millî dijital depolama

Türk Telekom’dan yerli ve millî dijital depolama

ABONE OL
Nisan 15, 2022 10:19
Türk Telekom’dan yerli ve millî dijital depolama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekom, Dijital Depo Kurumsal ürününü lanse etti. Kurumlar, kurum içi ve dışı dosya paylaşımı, büyük dosya transferi, eş zamanlı ortak çalışma gibi yetkinlikleri olan servisten aylık ödeme modeli ile yararlanabilecekler.

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketlerinden Türk Telekom, Dijital Depo Kurumsal hizmetini başlattı. Türk Telekom, bu hizmetle, kurumsal müşterilerinin verilerini bulut ortamında saklama, her cihazdan kolayca ulaşabilme ve dosyalar üzerinde ortak çalışabilme taleplerini karşılamayı hedefliyor. Böylece kurumlar, kurum içi ve dışı dosya paylaşımı, büyük dosya transferi, eş zamanlı ortak çalışma gibi yetkinlikleri olan Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) uyumlu bu servisten Türk Telekom’un aylık ödeme fırsatıyla faydalanabilecekler.

Dijital Depo Kurumsal, kullanıcıların elektronik ortamdaki tüm bilgi ve belgelerini 512 bit kriptolayarak koruma altına alan, her türlü belgeyi saklayan ve bu belgelerin kolaylıkla paylaşılmasını sağlayan bir dosya içerik yönetimi ve arşivleme sistemidir. Mobil uygulaması ve kullanıcı dostu web arayüzü ile internet bağlantısı olduğu sürece tüm verilere erişilebiliyor. 

Verileri yurt içinde saklama olanağıyla global rakiplerinden ayrışıyor

Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu, verileri yurt içinde tutma olanağıyla global rakiplerinden ayrıştıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Türkiye’nin verisini koruma ve saklama vizyonuyla; yerli bulut teknolojilerini geliştirmeye ve iş birlikleri ile sürekli olarak büyümeye devam ediyoruz. Bu anlamda Dijital Depo kurumsal uygulamamız ile kurumsal müşterilerimize maliyet, güvenlik, erişim ve ölçeklenebilirlik avantajları sunuyoruz.”

Ücretsiz uygulamada aboneliğe gerek yok

Abonelik gerektirmeyen ve tüm kullanıcılara ücretsiz sunulan dosya transfer uygulamasına da https://dijitaldepokurumsal.turktelekom.com.tr/ adresinden ulaşılabiliyor. 

Tüm Yorumlar (1)
  • uğur cengiz

    ttkom vatandaşın aleyhine olabilecek ve kişi mahremiyetini ihlal edecek veri aktarım ve depolanmasına alet olmamalı, bu tip davranışta kim olursa olsun ilgilisi hakkında gereğini yapmalı, ayrıca birey bilgilerinin yabancı ülke eline geçmemeli.. yani anayasal ve kanuni kısıtlamalara riayet etmeli.. gerçi bu devirde kimseye güven kalmadı.. resmi dijital görüntüler bile kanuna aykırı şekilde kullanıldığını ve ifşa edildiğini gördük..

    Yanıtla
    +0
    -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP