1. Haberler
  2. Pursaklar
  3. Tiyatro’da Merkez; ‘‘Pursaklar’’

Tiyatro’da Merkez; ‘‘Pursaklar’’

featured
service

Pursaklar Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Ankara’nın en büyüğü olma özelliği taşıyan Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi, vatandaşları sanat dolu günlerle buluşturmaya devam ediyor.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in vizyon projelerinin başında gelen ve Ekim 2021 tarihinde hizmete açılan Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi, açıldığı günden bu yana tiyatroya ilgi duyan vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşmaya devam ediyor.

Kültürel ve sanatsal gösterilerin hayat bulduğu Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesinde, İspanya İç Savaşı’nın ardından yalan dünyasının içinde bile iyiliğe sığınmanın bir gereksinim olduğunu konu alan ‘‘Ağaçlar Ayakta Ölür’’ tiyatro gösterisi tiyatroseverlerden tam not aldı.

‘‘Bu sahneyi dolu dolu görmek hayalimizdi’’

Pursaklar’ın kültürle, sanatla içi içe bir ilçe olma yolun emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Bu sahneyi dolu dolu görmek hayalimizdi. Vatandaşlarımızın, tiyatroya olan yoğun ilgileri bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Çok şükür her tiyatroda sanatsever hemşehrilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Herkese teşekkürler. İlçemizde sanat dolu günler hız kesmeden devam edecek. Sanatta da öncü bir Pursaklar için her zaman çalışacağız’’ dedi.

Tiyatro’da Merkez; ‘‘Pursaklar’’
Yorum Yap