fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3003
  %0,37
 • EURO
  10,0254
  %0,20
 • ALTIN
  485,83
  %0,68
 • BIST
  1.436
  %0,54
Talep Çok Konut Yok

Talep Çok Konut Yok

Konut kredilerinin düşmesi ile birlikte Akyurt’ta emlak sektörüne canlılık geldi. Son birkaç ay içerisinde daire satışlarının artması sonucunda ilçede satılık daire neredeyse kalmadı.

Pekasıl: Konut alanlarına ihtiyaç duyulacak


Konut kredilerinin düşmesi ile birlikte Akyurt’ta emlak sektörüne canlılık geldi. Son birkaç ay içerisinde daire satışlarının artması sonucunda ilçede satılık daire neredeyse kalmadı. Müteahhit firmaların yeni konutlar yapmaması halinde banka kredileri ile konut almak isteyenlerin alacak konut bulamayacağı konusuna değinen Asil Emlak sahibi Enes Asildeğer şu an bankalarca uygulanan uygun konut kredilerinin aynı şekilde birkaç yıl daha devam etmesi halinde yeni konut ve alanlarına büyük ihtiyaç duyulacağını belirtti.

Demirci: Müteahhitlere Kolaylık Sağlanmalı


Akyurt’ta banka kredilerine yönelik konut ve arsa satışları alanında ekip çalışması ile hareket eden Emlak Merkezi adına konuşan Akın Demirci, kredili konut satışlarının artmasına karşın ilçede konut yapacak müteahhitlerin kalmadığını söyledi. Mevcut şartlarda alıcı olmasına karşın Akyurtlu müteahhitlerin konut yapmayı cazip bulmadığına değinen Demirci, “Daha önceki dönemlerde Akyurt Belediyesi’nin imar çalışmalarından olumsuz sonuçlar alınması sonunda ilçede yatırım yapmaktan imtina eden müteahhitlere gerekli kolaylıklar gösterileceği takdirde inşaat sektörü ilçede yeniden canlılık kazanacak” şeklinde konuştu.

Çırak: Kredi kullanımında zorluk çıkarılıyor


Öte yandan Star Emlak sahibi Abdullah Çırak ise kredili konut satışı sırasında müşterilerin taleplerine rağmen bazı kamu bankalarınca tüm şartlar uygun olduğu halde zorluk çıkartıldığını ifade etti. Başka ilçelerde bulunan aynı bankanın şubelerinde ise yapılan taleplerin hiçbir sorun çıkartılmadan yerine getirildiğini kaydetti. Çırak, “Faizlerin düşmesi ile birlikte talepler yoğun bir şekilde artmıştır. İlçemizdeki kamu bankasının duyarsızlığı ve isteksizliğini CİMER’e de bildirdiğim halde kredi için bankanın tüm kriterlerine uygun olan talep sahiplerine yine aynı şekilde zorluk çıkartılıyor.” dedi.

Acar: Talep çok ama konut yok


Akyurt’ta kredili konut alanında iştigal eden emlakçılardan biri olan Acar Emlak sahibi Ramazan Acar da diğer meslektaşlarının yaşadığı sorunlarla karşı karşıya olduğunu belirtti. Acar, “Kredilerin düşmesi ile birlikte talepler arttı. Konut sahibi olmak isteyenler ise Akyurt’ta alacak konut bulamaz hale geldi. Talep çok ama konut yok” dedi.

“İŞLEMLER GECİKİYOR”
Akyurt’taki emlakçılık piyasasındaki hareketliliği değerlendiren Akyurtlu genç emlakçılar topluluğu ev ve tarla satışları sırasında ilgili makamlarca yapılması gereken işlemlerin gecikmesinden yakınıyor. İlçe dışından gelen talep sahiplerinin işlemlerdeki aksamalardan dolayı alım yapmaktan vazgeçtiklerini dile getiren emlakçılar bununla birlikte Akyurt’un önemli derecede ekonomik gelirinin engellediği konusunda birleşti.

“İLGİLİ MAKAMLARIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”
İlçenin emlak sektöründe daha da gelişmesi için ilgili makamların desteğine ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Akyurtlu emlakçılar, düşük kredinin yanı sıra Ankara genelinde en ucuz ve en ideal konutlar Akyurt’ta bulunduğu için bu yıl içerisinde konut satışlarında büyük bir patlama yaşandığını ifade ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı