1. Haberler
  2. Spor
  3. Spor İstanbul’dan Kulüplere 33 Sporcu Daha

Spor İstanbul’dan Kulüplere 33 Sporcu Daha

featured
service

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, geleceğin yıldız sporcularını Türk sporuna kazandırma misyonunu sürdürüyor. Geçtiğimiz ay düzenlenen Gelişim Ligi Finali’nde mücadele eden sporculardan 33’üne daha kulüplerden davet geldi.

2020 yılında İBB Spor İstanbul tarafından açılan Spor Okulları’ndan yetenekli çocukların alındığı Gelişim Ligi, kulüplere sporcu kazandırmaya devam ediyor. Geçen ay yapılan ve toplamda 1.015 sporcunun katıldığı Spor İstanbul 4. Gelişim Ligi’nden 33 sporcuya daha kulüplerden altyapı daveti geldi.

Spor İstanbul'dan Kulüplere 33 Sporcu Daha 1

Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan Davet

Fenerbahçe Spor Kulübü, atletizm branşından 6 sporcuyu davet ederken, Beşiktaş, futboldan 3 sporcuyu altyapısına dahil etti. Fatih Karagümrük Spor Kulübü de futbol branşından 18 sporcuyu altyapısına çağırdı. İBB Spor Kulübü (İBBSK) ise 8’i atletizm ve 3’ü voleyboldan olmak üzere toplam 11 sporcuyu beğendi. Bu sporculardan 5’ine ikişer kulüp beraber talip oldu. Böylece Spor İstanbul Gelişim Ligi’nden kulüplere giden sporcu sayısı, toplamda 725’e ulaştı.

Spor İstanbul'dan Kulüplere 33 Sporcu Daha 2

Süper Lig’in En Genç İkinci Futbolcusu Spor İstanbul’dan

Profesyonel sporculuk kariyerinin ilk adımlarını Spor İstanbul’da atan isimlerden biri de Kasımpaşa Spor Kulübü futbolcusu Bünyamin Çetinkaya. 12 Mayıs 2024’te oynanan Kasımpaşa-Antalyaspor maçında sahaya çıkan Bünyamin Çetinkaya, 14 yıl 8 ay 4 günle, Süper Lig’de forma giyen en genç ikinci futbolcu olarak tarihe geçti.

19 Branşta Yüz Binlerce Sporcu

İBB Spor İstanbul’un 19 branşta faaliyet gösteren Spor Okulları, öncelikle çocukların sporla tanışmasını hedefliyor. Ancak yetenekli çocuklar için de Gelişim Ligi Grupları oluşturularak, amatör ve profesyonel kulüplere geçiş fırsatı yaratılıyor. Spor İstanbul Spor Okulları’nda her yıl 100 binin üzerinde çocuk, spora ilk adımını atarken fiziksel ve teknik ölçümleri de yapılarak, “sporcu karneleri” oluşturuluyor.

Spor İstanbul’dan Kulüplere 33 Sporcu Daha

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.