1. Haberler
  2. Spor
  3. FUT Esports turnuvası başlıyor

FUT Esports turnuvası başlıyor

featured
service

Vodafone FreeZone, oyun ve espor dünyasındaki gelişmeleri desteklemeye devam ediyor. Ana sponsoru olduğu FUT Esports işbirliğiyle düzenleyeceği Vodafone FreeZone Brawl Stars Yaz Turnuvası, Türkiye genelinde büyük heyecan yaratacak. Online olarak gerçekleşecek turnuvada 32 takım ve 96 oyuncu mücadele edecek.

Türkiye’nin Her Yerinden Katılım

Vodafone, gençlik markası FreeZone ile 28-29-30 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan turnuvada, 32 takımın yarışacağı ve toplam 96 oyuncunun mücadele edeceği Brawl Stars Yaz Turnuvası’nı düzenleyecek. İlk iki gün grup elemeleri yapılacak olan turnuvada, final günü ise 8 takım çeyrek, yarı ve büyük finalde karşı karşıya gelecek. Turnuva, Türkiye’nin her yerinden katılımcılara açık olacak ve YouTube üzerinden canlı izlenebilecek. Tanınmış oyun influencer’ları Rozetmen, Onur Bilge, OyunGemisi34 ve Oyunların Ustası’nın liderlik edeceği 4 özel takım da turnuvada yer alacak.

Önemli İsimler Katıldı

Turnuva, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve FUT Esports Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu’nun katılımıyla, Avrupa’nın en büyük oyun evi FUTHOUSE’ta tanıtıldı. Etkinlikte, turnuva detaylarının yanı sıra Brawl Stars oyununun dinamik ve taktikleri de paylaşıldı. Katılımcılar, tabletler üzerinde sahnede Brawl Stars oyununu deneyimledi.

Vodafone’dan Büyük Destek

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Vodafone FreeZone olarak, Türkiye’de oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biriyiz. Bugüne kadar bu geniş ekosistemin büyümesine destek olduk, bundan sonra da olmaya devam etmek amacındayız. Espor pazarına 8 yıl önce girdik. Bu süreçte yaklaşık 63 milyon TL’lik yatırım yaptık. Esporu destekleyen marka olarak baktığımızda, sektörümüzde birinci sıradayız. Espor alanında pek çok önemli sponsorluğa da imza attık. 2022’den bu yana başarıyla sürdürdüğümüz FUT Esports işbirliğiyle sponsorluk alanımızı genişletip tek bir oyuna değil birçok oyuna ve dolayısıyla daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşma imkânı bulduk. Ayrıca, FUT Esports ile birlikte çeşitli oyun turnuvaları düzenliyoruz. Bugün duyurusunu yaptığımız Vodafone FreeZone Brawl Stars Yaz Turnuvası da bunlardan biri. Online olarak gerçekleşecek turnuvamıza Türkiye’nin her yerinden katılım olacak. Tüm takımlara şimdiden başarılar diliyoruz.”

FUT Esports’un Başarıları

FUT Esports Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu ise turnuvayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Vodafone FreeZone sponsorluğunda FUT Esports olarak birçok farklı branşta şampiyonluk yaşadık. Bu branşlardan bir tanesi de Brawl Stars. 2023 senesinde EMEA şampiyonluğu sonrasında dünya finallerinde mücadele edip ülkemizi temsil ettik. Brawl Stars 2024 senesinde Türkiye’de en fazla oynanan mobil oyun konumunda ve esporun yanında casual olarak da çok büyük kitlelere ulaşıyor. Biz de ortağımla vakit buldukça, ya beraber ya da karşı karşıya oynuyoruz. Değerli ana sponsorumuz Vodafone FreeZone’un katkılarıyla harika bir turnuva bizi bekliyor. Çok keyifli geçeceğine eminim. Tüm katılımcılara başarılar diliyor, yayıncılara ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Sürpriz Ödüller

Turnuva kapsamında hem katılımcılar hem de kazananlar için sürpriz ödüller verilecek. Birinci gelen takım üyelerine Samsung Galaxy S23 FE akıllı telefon, ikinci gelen takım üyelerine Samsung Galaxy Tab S9 FE tablet ve üçüncü gelen takım üyelerine Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm akıllı saat hediye edilecek. Ayrıca, turnuvada yer alan katılımcılara Brawl Stars oyun içi kod hediyeleri de verilecek.

Vodafone FreeZone’dan Gençlere Destek

Vodafone FreeZone, FUT Esports işbirliğiyle genç oyunseverlere destek olmaya devam ediyor. Bu işbirliği kapsamında bir yandan oyun endüstrisini geliştirecek yeni içerikler üretirken, diğer yandan oyun turnuvaları ve Twitch yayınlarıyla espor ekosisteminin büyümesine katkıda bulunuyor. Ayrıca, gençlere yönelik çeşitli faydalar sunarak, oyun ve oyuniçi alışverişlerde indirim fırsatları sağlıyor.

Vodafone FreeZone’un sponsorluğunda gerçekleşecek olan Brawl Stars Yaz Turnuvası, genç oyunculara ve espor meraklılarına heyecan dolu bir deneyim sunacak.

FUT Esports turnuvası başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.