1. Haberler
  2. Sincan
  3. Sincan Park’ta Dünya Bisiklet Günü Coşkuyla Kutlandı

Sincan Park’ta Dünya Bisiklet Günü Coşkuyla Kutlandı

featured
service

Sincan Belediyesi tarafından kısa süre önce hizmete açılan ve vatandaşları spor ve yeşil ile buluşturan Sincan Park, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Vatandaşları hareketli ve sağlıklı bir yaşama teşvik etmek amacıyla bisiklet sürme etkinliği düzenlendi. Pedallar sağlık için çevrildi.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın 300 bin m²’lik alanıyla bataklıktan cennet bahçesine dönüştürdüğü Sincan Park, farklı etkinlik alanlarıyla ziyaretçilerin büyük beğenisini topluyor, vatandaşları sporla buluşturuyor.

Çocuklar için devasa büyüklükte oyun parkının yanında, içerisinde yürüyüş yolları, basketbol ve voleybol sahaları ve tenis kortu bulunan Sincan Park’ta Dünya Bisiklet Günü etkinliği düzenlendi.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ve Sincan İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Toplum sağlığına ve çevrenin korunmasına dikkat çekmek amacıyla pedallar çevrildi. Vatandaşlara bisiklet sürmenin önemi anlatıldı, hareketli yaşam tarzına teşvik etmek amacıyla yapılması gerekenler sıralandı.

Vatandaşlara afiş, broşür, kitapçık ve şapka dağıtımı yapılarak, bisiklete binmenin yaşanabilir dünya için önemi vurgulandı.

Sincan Park’ta Dünya Bisiklet Günü Coşkuyla Kutlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.