fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
“Şehitler Yurdu Parçalanıp Yok Olma Durumunda”

“Şehitler Yurdu Parçalanıp Yok Olma Durumunda”

Şu anda AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olan 2007’de ise Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş olan Sayın Abdullah Yağcı ile 18 Temmuz 2007 tarihli gazetemizde yayınlanan röportajımızdan bir bölümü sizlerle paylaşmak istiyoruz.

AKP Akyurt İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sayın  Abdullah Yağcı’nın MHP’nin düzenlemiş olduğu ‘Şehide Saygı, Teröre Lanet’ yürüyüşüne ‘Kan seviciliğini bırakın’ diyerek tepki göstermesine MHP’de sert bir cevapla karşılık verdi.
Şu anda AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olan 2007’de ise Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş olan Sayın Abdullah Yağcı ile 18 Temmuz 2007 tarihli gazetemizde yayınlanan röportajımızdan bir bölümü sizlerle paylaşmak istiyoruz.
“TÜRKİYE SİYASETİNDE İKİ PARTİ MEVCUT”

Siyasete nasıl başladınız?

Siyasete 1989 yılında Refah Partisi Belde Teşkilatını kurarak başladım, daha önce siyasetin içinde değildim ama Türkiye’de siyasetin kimler tarafından ve nasıl yapıldığını iyi biliyorum. Bu sebeple kendimi en iyi ifade eden partinin Refah Partisi ve Milli Görüş olduğunu gördüm ve hala aynı görüşü savunuyorum.

Zaten şu anda Türkiye siyasetinde iki parti mevcuttur. Birincisi milli görüşün temsilcisi olan Saadet Partisi, ikincisi ise İMF’ci, AB yanlısı, Amerikancı, İsrail dostu, rantiyeciden ve faizciden yana olan diğerleri. Ülkemizde bu yüzden milletimizin yüzünü güldürecek tek parti milli görüştür.

“MEMLEKETİN HALİNİ BIRAK BİR SAYFADA YAZMAYI HERGÜN YAZSAN BİTİREMEZSİN”

Türkiye’nin durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şu anda ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Enflasyonun indirilmesi, doların düşürülmesi, borsanın tavan yapması bunların hepsi hikaye.

İdarecilerimiz lale devrini yaşıyorlar, borç gırtlakta savurganlık ve debdede son hız. Şu andaki yaşantının aynısı sonuç: Duyunu Umumiye yani iflas, bitiş, parçalanma ve yok oluş. Allah (cc) göstermesin. Sonra sonrası malum senaryo: Türk Telekomu ver, demir çeliği ver, PETKİM’i ver ver ver… Dahası da var, vatan topraklarının tamamı Kıbrıs’ta dahil olmak üzere. Borçlanan emir alır. Bu işin özü bu.

Sayın Ufuk Gazetesi: Sen bu memleketin halini bırak bir sayfada yazmayı, bir sene her gün yazsan gene bitiremezsin.

Peki bu hazin tabloyu hazırlayanlar kim? Bizden değiller mi de böyle kötü idare ediliyoruz?

Tabiki bizim içimizden geliyorlar. Ancak bizim gibi toplumların yapısı, toplum mühendisleri tarafından çok iyi biliniyor. TV, yazılı basın ile devamlı manipüle edilerek öyle ince işleniyor ki, öyle bir sihir yapılıyor ki, iyiyi kötüden ayırt etmesi mümkün olmuyor.

Kurtulmak ve yeniden o dünyaya nizam verdiğimiz günlere dönmek için derhal, İMF’yi kovacak, AB ile ilişkileri hemen kesecek, güçlünün değil mazlumun yanında olacak, borçlanmayı durdurup kendi imkanlarımızı seferber edecek, milli ve maneviyatımızı önde tutan bir iktidarı iş başına getirmeliyiz. Bunları yapmaya gücümüz yeter.

“ŞEHİTLER YURDU PARÇALANIP YOK OLMA DURUMUNA DÜŞTÜ”

Gazetemizin tam sayfasını kaplayacak olan röportajımız Yağcı’nın Ufuk Gazetesi’ne teşekkürü ile son buluyor.

Yağcı: “Sayın Ufuk Gazetesi, Akyurt’umuzun tek sesi bana bu çok önemli bir seçim arefesinde gerçekten canımdan aziz bildiğim bu şehitler yurdunun parçalanıp yok olma durumuna düşürüldüğü ve bunun önlenmesi için bir fırsat olan 22 Temmuz genel seçimleri öncesi bu vebal dolu yazıyı yazma ve halkımıza duyurma konusunda verdiğiniz bu fırsattan dolayı size minnettarım. İnsanlara kolay ulaşılmıyor, herkes evini ve gönlünü açmıyor. Eğer sizin vasıtanız ile ulaşabilmiş ve bu ulvi görevi yerine getirebilmiş isem ne mutlu bana. Size ve gazetenize samimi şükran ve saygılarımı sunar, önümüzdeki seçimlerinde milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim” ifadelerini kullanıyor.

20150916_183726

20150916_183607

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı