fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4379
  %1,16
 • EURO
  8,9858
  %0,33
 • ALTIN
  413,19
  %-1,23
 • BIST
  1.471
  %-1,13
Provokasyon Uyarısı

Provokasyon Uyarısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Devlet Bahçeli ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) vatandaşları provokasyonlara karşı uyardı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Devlet Bahçeli, provokasyon uyarısı yaptı. Şehit cenazeleri bahane edilerek Türkiye’nin iç kargaşaya sürüklenmek istendiğini söyleyen Bahçeli, ülkücüleri uyardı.BAHÇELİ: “DÜMEN SUYUNA GİRMEYECEĞİZ”

HDP binalarına yönelik saldırılardan uzak durulmasını isteyen Bahçeli, “Etnik kavga ve karışıklığın önü açılmamalıdır. Sağduyulu ve soğukkanlı hareket etmek herkesin en temel tarzı olmalıdır. Önemle dikkat lazımdır ki, bir kıvılcım Türkiye’nin yanmasına, iç kargaşaya çakılmasına yetecektir. Türk-Kürt düşmanlığı için provokasyon yapan, fırsat kollayan, ortam yoklayan mihrakların kurguladıkları oyunlara düşmemek, yazdıkları senaryolara alet olmamak asıldır. Bu hususta Milliyetçi-Ülkücü Hareket titizlikle davranacak, karanlık mahfiller tarafından organize edilen anonim kalabalıkların dümen suyuna girmeyecektir. İçimiz alev alsa da, parti binalarının taşlanmasından boyut ve yönü karmakarışık eylemlere kadar Türkiye’nin aleyhine olan gelişmeler hızla tırmanabilecektir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, dikkat çeken uyarılarda bulundu. MHP Lideri, “Eğer ülkemize yönelen hain ve hasmane saldırıların önü alınamaz, Erdoğan’ın komplo ve tuzakları ısrarla devam ederse, benzerlerine birçok ülkede rastlanan tarihi nitelikli büyük saray yürüyüşünün icrası da kaçınılmaz olabilecektir. Bu yakın tehlikeye herkes samimiyetle ve özenle dikkat etmelidir.” diye konuştu.

CHP: SAĞDUYU İLE HAREKET EDİLMELİ

CHP Basın Birimi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP il ve ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere bir genelge yayımladı.

Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne yönelen terör eylemleriyle huzur ortamını sarsan toplumsal olayların, ortak geleceğe ilişkin kaygıları artırdığı belirtilen genelgede, şunlar kaydedildi:

“Terörün boyutu, verdiğimiz kayıplar ve içinde bulunduğumuz tablo her geçen gün ağırlaşmaktadır. Bu tablo karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve onun cefakar örgütlerine büyük sorumluluk ve görev düşmektedir. Bu dönemde, örgütlerimiz her zaman ki gibi ‘önce Türkiye’ diyen bir anlayış ile çalışmalarını sürdürmelidir. Bu anlamda yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına izin verilmemelidir. Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir.

İnsanlarımızı birbirinden ayıran ve toplumsal barışı sarsan her türlü anlayışa karşı duruşumuz aynen sürdürülecektir. Nefret söylemi içeren hiçbir toplumsal olaya müsaade edilmeyecektir. Örgütlerimizin ülkemize karşı tarihi sorumluluğunu bütün tahriklere rağmen aklın ve barışın sesi olarak yerine getirecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı