fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4802
  %-0,41
 • EURO
  8,9651
  %-0,57
 • ALTIN
  408,78
  %-0,28
 • BIST
  1.538
  %0,46
Özel Halk Otobüsleri’ne GPS Sistemi

Özel Halk Otobüsleri’ne GPS Sistemi

Akyurt Belediye Meclisi’nde Özel Halk Otobüslerine GPS sisteminin getirilmesi, Sıhhıye’ye ulaşım imkanı gibi konular ele alındı.

Akyurt Kent konseyi Ulaştırma ve Trafik Çalışma Grubunun raporu Akyurt Belediye Meclisi’nde görüşüldü.SIHHİYE’YE ULAŞIM MÜMKÜN MÜ?

Özel Halk Otobüslerinin Sıhhiye güzergahını kullanmaları, hafta içi sabah ve öğle saatlerinde Hacattepe, Numune, Yüksek İhtisas, İbn-i Sina Hastanelerine servis düzenlenmesi gibi konular Akyurt Belediye Meclisi’nde gündeme alındı.

Akyurt Kent Konseyi’nin taleplerinin Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi ile görüşüldüğü ancak UKOME tarafından kabul edilmediği ifade edildi. Akyurt Özel Halk otobülerinin Sıhhıye güzergahını ve hastanelerin yer aldığı güzergahları kullanmalarının UKOME tarafından “bölgede trafik yoğunluğunu arttıracağı gerekçesiyle” reddedildiği dile getirildi.

İLÇE MERKEZİNDE PARK YASAĞI

Diğer taraftan ilçe merkezinde Ankara Caddesi Meydanı, postane ile merkez camii arasındaki kesin park yasağının kaldırılması ve 15 dakikaya kadar duraklamaya izin verilmesi  talebi de değerlendirildi. Ancak bu taleplerin de UKOME ile görüşüldüğü ve olumlu yanıt verilmediği, kesin park yasağının devam edeceği belirtildi. İlçe esnafı da park yasağının kaldırılmasını, mevcut uygulamanın işlerine olumsuz yönde etki sağladığını dile getiriyor.

OTOBÜSLERE GPS SİSTEMİ

EGO Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan ve yolcuların ulaşımını rahatlatan “EGO Otobüs Nerede” uygulaması ile vatandaşlar cep telefonlarından otobüslerin takibini gerçekleştirebiliyor. Benzer bir uygulamanın da Akyurt’ta Özel Halk Otobüsleri’nde gerçekleştirilebilmesi için Akyurt Belediyesi tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ego Genel Müdürlüğü Ulaşım Dairesi Başkanlığına talepte bulunulacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı