fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Örnek Esnafa Başkan Altınok’tan Plaket

Örnek Esnafa Başkan Altınok’tan Plaket

Keçiören halkına güvenli bir alışveriş ortamı sağlamak amacıyla 7 gün 24 saat denetimlerin devam ettiğini dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ev tatlıları satan esnaf Ülkü Çay’a hijyen, temizlik ve düzen konusundaki titizliğinden ötürü örnek esnaf plaketi verdi.

Keçiörenli’lerin sağlık ve huzurunu korumak amacıyla işyeri denetimlerini büyük bir titizlikle ara vermeden sürdüren Başkan Altınok, Nuri Pamir Caddesi’nde esnaflık yapan Ülkü Çay’ı esnaf gezileri sırasında ziyaret etti, titizliğini ve özenini beğendiği Çay’a hayırlı ve bereketli kazançlar dileyen Altınok, Ahilik kültürüne uygun esnaflık yapmasından ötürü Çay’ı plaketle ödüllendirdi. Altınok, “Ahilik geleceğine uygun ve vatandaşlarımızın sağlığını gözeterek esnaflık yapan kardeşimize örnek esnaf teşekkür plaketi vermeyi uygun gördük. Kendisine şükranlarımı sunuyor; aynı titizliği sürdürmesi temennisiyle bereketli ve hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

“AHİLİĞE GÖRE ESNAF GÜVENİN SİMGESİ OLMALI”

Ahilik kültürünün önemine de değinen Başkan Altınok, “Bu coğrafyadaki bin yıllık tarihimizin en önemli taşlarından birisi Ahi Evran öncülüğünde kurulan ahiliktir. Yaklaşık bin senedir Anadolu topraklarına hâkim olan Türk toplumunda ahlaklı olmak büyük bir öneme sahiptir. İş ve meslek yaşamında da bu ahlakın korunması için Ahilik teşkilatı oluşturulmuştur. Ahilik anlayışında, kendinden önce başkalarını düşünmek, hak ettiğinden fazlasını istememek, yeteneğine göre meslek seçmek, ticarete hile karıştırmamak gibi tevazu içeren düşünceler hâkimdir. Esnaf, toplumsal dokunun, sosyal dayanışma ve adaletin âdeta teminatıdır. En önemlisi de esnaf, güvenin timsali, emin olma sıfatının, dürüstlüğün simgesidir” diye konuştu.

Ülkü Çay da işini her zaman titizlikle ve özenle yaptığını belirterek, Başkan Altınok’un beğenisini kazandığı için mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu belirtti.

Altınok daha önce de 12 yıldır esnaflık yapan Ümüt Bozok’a hijyen, temizlik ve düzen konusundaki titizliğinden ötürü örnek esnaf plaketi vermişti.

KEÇİÖREN ZABITASI GECE VE GÜNDÜZ DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Altınok, Zabıta Müdürlüğü`nce oluşturulan gece ve gündüz ekiplerinin ilçe genelinde özellikle gıda üretim ve satış yerlerinde yaptığı denetim ve kontrollerde, işletmelerin genel temizliğini, hijyen durumunu, gıdaların üretim ve son kullanma tarihlerini, gıda maddelerinin muhafaza şartlarını, depolanmasını, fiyat etiketlerini, çalışan personelin kıyafetlerini, sağlık muayene kartlarını titizlikle incelediği bilgisini de paylaştı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı