fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4441
  %1,24
 • EURO
  9,0207
  %0,72
 • ALTIN
  421,53
  %0,76
 • BIST
  1.466
  %-1,49
Neden gizleniyor?

Neden gizleniyor?

MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin vermiş olduğu soru önergeleri cevapsız bırakıldı. Seçim öncesi düzenlenmesi planlanan Uğur Işılak Konseri ve bütçe harcamaları konusunda verilen önergeler yanıtlanmadı.

“IŞILAK’A NE KADAR PARA ÖDENDİ?”

MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Hüdai İsmail Yağcı, Yavuz Kök ve Bünyamin Türkcan’ın müşterek imzasıyla Akyurt Belediye Meclisi’ne sunulan soru önergesinde o dönem AKP’den Milletvekili Adayı olan ve konseri ertelenen Uğur Işılak’a ödeme yapılıp yapılmadığı, ödeme yapıldıysa tutarı soruldu. Ancak Akyurt Belediyesi’nden yasal süre geçmesine rağmen cevap verilmedi. Soru önergeleri cevapsız bırakıldı.

“PARANIN İADESİ YAPILDI MI?”

MHP’li Belediye Meclis üyelerinden yapılan açıklamada kamu kaynaklarının nasıl ve nerelere kullanıldığından belediye meclis üyelerine dahi bilgi verilmediği belirtilerek “Meclis üyeleri 30 bin nüfuslu Akyurt Halkı’nın temsilcileridir” denildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Belediye Meclis üyeleri 30 bin nüfuslu Akyurt Halkı’nın temsilcileridir. Kamu kaynaklarının nereye nasıl kullanıldığını bilmek ve kollamak her üyenin, her vatandaşın yasal hakkıdır.  Kamu kaynaklarının nasıl ve nerelere kullanıldığından belediye meclis üyelerine dahi bilgi vermekten kaçınılması, denetim komisyonunda MHP Meclis üyelerine yer verilmemesi, daha önce belediyenin harcamalarının belediye resmi internet sitesinde yayınlanması doğrultusundaki önergemizin reddedilmesi gibi gibi olaylar yaşanmışken yine vermiş olduğumuz soru önergeside cevapsız bırakıldı. AKP yönetiminin, 4 ay öncesi, seçime 4 gün kala dönemin AKP Milletvekili adayına halk konseri(!) tertip edilmesi ve bunun maliyetinin, olmayan konserin, parasının iadesinin sağlanıp sağlanmadığını dahi yanıtsız bırakan AKP yönetiminin, adalet, hakkaniyet ve şeffaflık ilkelerine ne kadar bağdaştığının takdirini kamuyouna bırakıyoruz”

İŞTE VERİLEN ÖNERGE

Akyurt Belediyesi’nce 7 Haziran seçimlerinden 4 gün önce halk konseri olarak tertib edilen, dönemin İstanbul Milletvekili adayı şu anda Milletvekili olan Uğur Işılak konseri hava şartları sebebiyle ertelendiği duyurulmuştur.

1-Söz konusu konsere ilişkin belediye bütçesinden ne kadar harcanmıştır.

2-Konserin tekrarı yapılacak mıdır. Konser olmayacaksa ve ödeme yapıldıysa paranın Akyurt Belediyesi’ne iadesi gerçekleştirilmiş midir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı