fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3147
  %0,01
 • EURO
  10,0033
  %0,08
 • ALTIN
  477,85
  %0,05
 • BIST
  1.420
  %0,26
Nallıhan Kuş Cennetinde Foto Safari

Nallıhan Kuş Cennetinde Foto Safari

Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ve 200’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Nallıhan Kuş Cenneti bu yıl 5’incisi düzenlenecek “ Foto Safari ” ile fotoğrafçıları ağırlayacak. Foto Safarinin koordinatörlüğünü AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan yapacak.

SLOGAN “ FOTOĞRAF AVCILARI RASTGELE”
“Fotoğraf Avcıları Rastgele” sloganıyla yapılacak olan yarışmada avcılığın tetik yerine deklanşöre basılarak yapılmasının özendirilmesi ve teşvik edilmesi amaçlanıyor. Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan yarışmayı TÜKÇEV ( Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı) düzenliyor ve koordinatörlüğünü Başkent Ankara Meclisi yapıyor.
Ankara’nın doğal güzellikleri ile meşhur ilçesi Nallıhan, 9-10 Haziran tarihlerinde doğa koruma bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenecek 5. Foto Safari etkinliğine ev sahipliği yapacak. Fotoğrafa gönül verenler, kuşların peşinden silahla değil fotoğraf makineleri ile koşacak.

DOĞA SEVERLERİ 9-10 HAZİRAN’DA FOTO SAFARİYE BEKLİYORUZ
Nallıhan Kuş Cenneti’nin Ankara’ya en yakın önemli sulak alanlarından biri olduğunu belirten Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan, yaban hayatının korunması, nesli tükenen hayvan türlerinin gözetilmesi ve çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla Foto Safari’nin düzenlendiğini ve açılış töreninin 9 Haziran saat 10:00’da Nallıhan Kuş Cenneti Kuş Gözlem Merkezinde yapılacağını ve tüm doğa severleri foto safariye beklediklerini söyledi.
Ceylan; eşsiz bir peyzaj güzelliği sunan Nallıhan Kuş Cennetinde başta balıkçıl türleri olmak üzere her türlü ötücü ve yırtıcı kuşlara, nesli tehlikede olan kara leylek gibi türlere rastlamanın mümkün olduğunu belirtti. Yarışmaya katılımın ücretsiz olduğunu aktaran Ceylan, iki gün sürecek yarışma sonrasında en iyi fotoğraflar seçilecek ve dereceye girenlere toplam 20 bin TL ödül verilecek” dedi.

Yarışmaya katılmak isteyen fotoğrafçılar detaylı bilgileri www.fotosafari.org.tr adresinden öğrenebilirler.

BİNLERCE KUŞA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
Ankara şehir merkezine 130 kilometre uzaklıkta tarihi ipek yolu üzerinde Sakarya Nehri havzasında bulunan ve 1993 yılında koruma altına alınan Nallıhan Kuş Cenneti, Nallıhan Davutoğlan köyü sınırları içinde yer alıyor. Bölge, geçiş yapan, kışlayan ve üreyen olmak üzere binlerce kuşa ev sahipliği yapıyor.Alan sulak,çamur düzlükleri,ağaçlık,bozkır ve kayalık alanları ile çok çeşitli ekosistemlere sahip olmasından dolayı farklı türlerin beslenip barınmasına imkan veriyor.
Soyu tehlike altında olan “Kara Leylek” Türkiye’de en çok Nallıhan Kuş Cennetinde görülüyor. Türkiye’deki 6 balıkçıl türün tamamı ile 10 tür yırtıcı kuş,5 tür baykuş,35 tür su kuşu, 80 tür ötücü kuş ve kara çaylak, leylek, gökkuzgun gibi türler bu bölgede yaşam sürüyor.
Nesli tehlikede bulunan; küçük karabatak, kaya kartalı,bıldırcın kılavuzu,yaz ördeği,ulu doğan,peçeli baykuş,küçük kerkenez,akkuyruklu kartal,balık kartalı,kara akbaba ve gökdoğan da Nallıhan Kuş Cennetinde görülebilen türler.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
foto safari nallıhan

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı