1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Meral Akşener’in Saray Ziyareti: İYİ Parti Tabanında Kırılmaya Sebep Olacak

Meral Akşener’in Saray Ziyareti: İYİ Parti Tabanında Kırılmaya Sebep Olacak

featured
service

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, partisinin Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Aydın, “Şayet görüşme içeriği hiç bir şüpheye yol açmayacak şekilde açıklanmaz ise “Saray’a yanaşma veya iktidarla anlaşma” algısı zımnen kabul edilmiş olacak ve bu durum İYİ Parti tabanında büyük bir kırılmaya sebep olacaktır” dedi.

Aydın, Akşener ve Erdoğan arasındaki görüşmenin detayları hakkında herhangi bir açıklama yapılmadığını belirterek, kamuoyunun bu görüşmeden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile öğrendiğini ifade etti.

İYİ Parti’nin yeni seçilen Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’na yapılan bir “hayırlı olsun” ziyaretinin dahi gerçekleşmediğini vurgulayan Aydın, Akşener’in ziyaretini “İYİ Parti Eski Genel Başkanı” sıfatıyla gerçekleştirmesinin partinin kurumsal kimliğini etkilediğini dile getirdi.

Aydın, Akşener’in görüşme hakkında tatminkar bir açıklama yapmaması durumunda, bu durumun İYİ Parti tabanında rahatsızlık yaratacağını ifade etti. Görüşme içeriğinin açıklanmaması halinde, “Saray’a yanaşma veya iktidarla anlaşma” algısının güçleneceğini ve İYİ Parti tabanında büyük bir kırılmaya neden olabileceğini dile getiren Aydın, bu durumun Anayasa tartışmalarının yapıldığı bir dönemde daha da düşündürücü olduğunu belirtti.

Koray Aydın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Saray’da gerçekleştirdiği görüşmenin üzerinden bir gün geçti.

Ne Sayın Akşener ne de Sayın Erdoğan görüşmenin konusu ve içeriğine dair bir açıklama yapmadı.

Kamuoyu, görüşme yapılacağını ilk kez İYİ Parti kaynaklarından değil, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan duyuru ile öğrendi.

Yeni seçilmiş olan Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu’na bir “hayırlı olsun” ziyareti dahi yapılmamışken, Sayın Akşener’in ziyaretini “İYİ Parti Eski Genel Başkanı” sıfatıyla yapması İYİ Parti kurumsal kimliğini görüşmenin doğrudan tarafı yapmıştır.

Çünkü Sayın Meral Akşener, İYİ Parti’nin Kurucu Genel Başkanı olmasının ötesinde halen İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve dolayısıyla İYİ Parti üyesidir.

Konuyla ilgili tek açıklama, Genel Başkanımız Sayın Dervişoğlu’nun görüşmeden saatler sonra katıldığı bir televizyon programında konunun sorulması üzerine yaptığı kısa değerlendirme oldu.

“İYİ Parti tabanında kırılmaya sebep olur”

Sürece hızlı adapte olan bazı partililerimizin “bu görüşme İYİ Parti tabanında rahatsızlık yaratmaz” mealindeki söylemlerinin aksine, içeriği ile ilgili en kısa zamanda tatminkar bir açıklama yapılmaz ise bu görüşme İYİ Parti’ye gönül veren milyonların vicdanını kanatacaktır.

Şayet görüşme içeriği hiç bir şüpheye yol açmayacak şekilde açıklanmaz ise “Saray’a yanaşma veya iktidarla anlaşma” algısı zımnen kabul edilmiş olacak ve bu durum İYİ Parti tabanında büyük bir kırılmaya sebep olacaktır.

Görüşmenin Anayasa tartışmalarının yapıldığı bir dönemde olması da ayrıca düşündürücüdür.

“İYİ Parti’nin tabanı bu görüşmeyi asla tasvip etmeyecektir.”

En önemli kuruluş amaçlarından birisi AK Parti iktidarının antidemokratik, rantçı, milleti fakirleştiren ve devletin içini boşaltan siyasetine karşı durmak ve tek adam düzenine karşı çıkmak olan İYİ Parti’nin tabanı, bu görüşmeyi asla tasvip etmeyecektir.

Ezilenlerin, hakkı gasp edilenlerin, açlığa ve sefalete mahkum edilenlerin hakkını ve hukukunu savunmak için AK Parti iktidarına karşı asil bir başkaldırı hareketi olan İYİ Parti’nin mensuplarının gözünde ve gönlünde, iktidarla verilecek uzlaşma ve yumuşama fotoğrafları asla kabul görmeyecektir.

Bu bağlamda Sayın Akşener’i, görüşmenin konusunu ve içeriğini açık ve net bir şekilde İYİ Partililere ve milletimize açıklamaya davet ediyorum.”

Meral Akşener’in Saray Ziyareti: İYİ Parti Tabanında Kırılmaya Sebep Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.