Mansur Yavaş ve Kemal Kılıçdaroğlu Mersin’de

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Mersin halkıyla bir araya geldi. Yavaş, “Gençler bize tatlı dilli insanlar lazım. Onlar gibi olmayacağız herkesi kucaklayacağız. Ülkemize bereket huzur gelecek” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Millet İttifakı’nın 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Millet Buluşması’ programları kapsamında Mersin’de vatandaşlarla buluştu.

“ANKARA’DA ÖTEKİLEŞTİRME SİYASETİ YOK”

Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında kurulan miting alanında Mersinlilere seslenen Mansur Yavaş, “2019 yılında Ankara’da seçime girerken öyle çok iftiralar attılar ki bugün 11 tane millet ittifakının belediyesinin hiç birisinde söyledikleri olmadı. Kimsenin hayat tarzına karışılmadı” diye konuştu.

Siyasetin sürekli olduğu gibi çirkinleştirildiğini kaydeden Yavaş, “Seçime girerken mutlaka biraz milliyetçilik sosu birazcık da muhafazakârlık sosuna ihtiyaçları oluyor. 3-5 maaşlar, torpilli insanlar, artık lüks villalar, lüks hayatlar ve bir sürü iddialar bunların konuşulmasını istemiyorlar. Ankara’da ötekileştirme siyaseti yok. Kendi partilerinden başkasının inancı yokmuş gibi konuşuyorlar. Hiç samimi değiller. İnsanlara daha seçilmeden yine karışmaya başladınız. Mevsimlik milliyetçilik, mevsimlik muhafazakârlık. Ama kaybettiler neden kaybettiler biliyor musunuz? ‘Biz zenginleşmeyeceğiz halk zenginleşecek, bizim dünya malıyla işimiz olmayacak’ diyerek geldiler. Şimdi görüyoruz devletin bütün imkânları ellerinde. Adaleti de unuttular… Bütün tuşlara aynı anda basıyorlar” ifadelerini kullandı.

 “Onlara benzersek, kaybederiz” diyerek açıklamalarını sürdüren Başkan Mansur Yavaş, şunları kaydetti:

“Biz diyoruz ki Cumhur İttifakına da Millet İttifakına da oy verenlerin hepsi başımızın üstündedir. Kimseyi ayırmıyoruz. Bizden olmayanları itham etmenin de hiçbir anlamı yok. En son 85 yaşındaki Saadet Partisi genel başkanını LGBT’ci ilan ettiler. Aslında kötü bir şey demek istiyorlar. Ben bunların LGBT karnesini açıyorum. İçişleri Bakanı sürekli bunlar gelirse erkek de erkek, insanla hayvan evlenecek sürekli fantezilerini anlatıyor. Çok zengin fantezileri var.   Türkiye’de 2002’den sonra 14 tane LGBT Derneği kurulmuş. Bunlardan 7’si Süleyman Soylu döneminde. LGBT oteli açılmış. Müslüman Eşcinseller Derneği’ne de izin vermişler. Kimsenin cinsel hayatına devlet karışmaz. Bunu bizlere hakaret etmek için söylüyorlar.”

“BİZE TATLI DİLLİ İNSANLAR LAZIM”

Seçimlerin atmosferinin dağılmasının ardından vatandaşın gündeminin tekrar borçlar, enflasyon olacağını belirten Yavaş, “Siz gideceksiniz çok daha güzel olacak. Gençler özgürlük istiyor. İyi şeylerin hepsini çocukları için istiyorlar. Gençler bize tatlı dilli insanlar lazım. İyi bir Müslüman yalan söylemez, ağzından nefret söylemi çıkmaz. Onlar gibi olmayacağız herkesi kucaklayacağı. Birleşe bileşe kazanacağız. Ülkemize bereket huzur gelecek” dedi.

KILIÇDAROĞLU: “HERKESİN KAZANDIĞI BİR TÜRKİYE BİZİM TÜRKİYE’MİZ”

“Mersin değişime hazır mısın?” diyerek sözlerine başlayan Millet İttifakı’nın 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “Birlikte değiştireceğiz. Birleşe birleşe değişeceğiz. Bir otoriter yönetimi demokratik yollarla değiştireceğiz. Biz ülkemize baharı getirdik diye haykıracağız” dedi.

Çiftçinin toprakla buluşacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Çiftçiyi toprakla barıştıracağız. Çiftçi üretecek Türkiye kazanacak. Çiftçi üretecek artık buğdayı dışarıdan almayacağız, çileği dışarıdan almayacağız, eti dışarıdan almayacağız. Her şeyi kendimiz üreteceğiz ve kendimiz tüketeceğiz. Herkesin kazandığı bir Türkiye bizim Türkiye’miz. Dolayısıyla birlikte mücadele edeceğiz. Gençler önünüzde çok önemli bir fırsat var. 5 milyon 300 bin genç sandığa gidecek ve Türkiye’nin kaderini değiştirecek. Bu ülke size teşekkür edecek. Dünya gençleri için de örnek olacaksınız. Depremzedeleri en çok kucaklayan sizsiniz. Dünyaya dayanışma örneği verdiniz. Ben bütün depremzedelere söz verdim. 5 kuruş para almadan onların evlerini, dükkânlarını yapacağım. Anayasa diyor ki idarenin kusurunda olan bu kaybı idare karşılayacak. 20 yıl borçlanma olmayacak. Emekliye de söz verdim. Kurban Bayramında emekli gidecek bankadan 15 bin lira parasını çekecek. Onlar gibi 5’li çeteye değil esnafa çiftçiye dağıtacağım ben. Saraylarda gözüm yok benim. Mütevazı yaşamak istiyorum. Kul hakkı yemedim kul hakkı yedirmeyeceğim. Her şey çok güzel olacak. İnanın bu ülkeye baharları getireceğim.”

Mansur Yavaş ve Kemal Kılıçdaroğlu Mersin’de