fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4625
  %0,08
 • EURO
  10,2865
  %0,15
 • ALTIN
  502,11
  %0,20
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Mansur Yavaş: “Bıktık Çılgın Projelerinizden”

Mansur Yavaş: “Bıktık Çılgın Projelerinizden”

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Yavaş, Mamak’ta vatandaşlarla açık hava toplantısında bir araya geldi.

Yavaş, burada yaptığı konuşmada sözlerine, Yenizelanda’da yaşanan katliamı lanetleyerek ve Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yılını da kutlayarak başladı.

“BİZLER ONLARIN HÜKÜMETLE YAPAMADIKLARINI YAPACAĞIZ”

“Çuval çuval oy veriyorsunuz” diyen Yavaş, “Buraların problemleri hep aynı. Üçlü olsun güçlü olsun dendi ama üçlü oldu hiçbir zaman güçlü olmuyor. Nasıl olsa Mamak’ın, Altındağ’ın oyu garanti diye, torba torba oy veriyorsunuz ancak karşılığını bir türlü alamıyorsunuz. Bundan dolayı diyorum ki artık Ankara’da değişimin zamanı geldi. Sizlere hizmet edecek kadro burada. Bizler onların şimdiye kadar iktidarla yapamadıklarını yapacağız. 17 yıldır aynı hükümet ve aynı partiden belediye başkanı var. Hangi sorunumuz çözüldü?” diye sordu.

“BIKTIK ÇILGIN PROJELERİNİZDEN”

Yavaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Bırakın çılgın projelerinizi, bıktık çılgın projelerinizden. Halkın paralarını alıp alıp, sağda solda boşa giden projelere harcıyorsunuz. Onlar da tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Biz de diyoruz ki Ankara’da ilk önce fuar alanını hayata geçireceğiz. Orada esnafımız mallarını satacak, daha çok üretecek. Organize sanayilerin hepsini ayağa kaldıracağız. Termal turizmle ilgili çalışmalarımız var. Bakın göreceksiniz, görev sürem boyunca Ankara’ya milyonlarca turist gelecek. Kızılırmak suyu boşa çıkacak. O suyun boşa gitmemesi için Gölbaşı-Bala arasında sulu tarım yaptıracağız. Bununla birlikte tanzim satışlarına da gerek kalmayacak.”

“BIRAKIN, SANDIĞIN İRADESİNE SAYGI GÖSTERİN”

Yavaş, aday olduğu süre boyunca rakipleri hakkında hiçbir kötü söz sarfetmediğini belirterek, “Söyleyecek çok söz vardı, 2009’da da 2014’de de şimdide de. O zamanlarda da gördük kirli siyasetin Ankara’daki eserlerini. Şimdi de görmeye devam ediyoruz. Anlatacak bir şeyleri olmayanlar bu yola başvurur. Bir türlü o koltuğu bırakmak istemiyorlar.  Bırakın, sandığın iradesine saygı gösterin. Kaybederseniz sizler de memnun olacaksınız” dedi.

“HARAM OLSUN HARAM”

Hakkında karalama kampanyalarının yapıldığını söyleyen Yavaş, “Biz asla o seviyeye inmeyeceğiz. Biz farkımızı göstereceğiz. Bırakın artık bu sözleri. İnsanların yararına çalışacak yeni bir yönetime ihtiyaç var. Bakın Özhaseki’nin bir tane genel müdürü var. Kayseri’de birlikte çalışıyordu. Yine onu Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne şimdiden getirdiler. EGO Genel Müdürü seçim merkezi açıyor. Halk Ekmek Müdürü aleyhimde tweetler atıyor. Mustafa Tuna’yı hiçbir şeye karıştırmıyorlar. Mesai saatleri içerisinde belediye personellerini, mitinglere, seçim ofislerine gönderiyorlar. Bu kul hakkı değil midir? Haram olsun haram” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
MANSUR YAVAŞ

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı