1. Haberler
  2. Yerel
  3. Manisa Büyükşehir’den LGS Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

Manisa Büyükşehir’den LGS Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

featured
service

Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Kurumları (MABEM), 2024 LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından il genelindeki tüm öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti sunmaya başladı. Rehberlik servisleri ve uzman öğretmenler tarafından sağlanacak olan bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrenciler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Kurumlarını ziyaret ederek rehberlik desteği alabilecekler.

Eğitimde Fırsat Eşitliği Anlayışı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2024 LGS sonuçlarının açıklanması ve Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nun yayınlanmasıyla birlikte, lise tercih süreci telaşı yaşayan öğrencilere MABEM’ler önemli bir fırsat sunuyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla 17 ilçede hizmet veren MABEM’lerde bulunan rehberlik birimleri ve uzman öğretmenler, tercih süreci boyunca öğrencilere danışmanlık hizmeti sağlayacak.

Başarı Hikayeleri

“MABEM’in Gözle Görülür Bir Şekilde Çocuğumuza Katkısı Oldu”

LGS sınavına girerek 229 puan alan Recep Yılmaz, MABEM’de aldığı eğitimden çok memnun kaldığını belirterek, “Hocalarım sayesinde liseleri tanıyıp, tercih yaptık, kendi OBP puanımla gidebileceğim liselere bakarak tercihimizi yaptık” dedi. Annesi Nilgün Yılmaz ise, “MABEM’in hizmetinden çok memnun kaldık. Hocalarımız çok ilgiliydi. Recep ile birebir ilgilendiler ve aldığı puana göre bizi yönlendirdiler. Öğretmenimiz de çok yardımcı oldu, fikir verdi bize ve onun önerdiği sıralamaya göre tercih yapacağız” diye konuştu. Baba Vedat Yılmaz da, “Belediyemizin verdiği bu hizmetten son derece memnunuz. İnşallah başkanımız bu hizmetleri daha da artırır ve yaygınlaştırır. Çocuğumuzun eğitiminde MABEM’in katkısı çok açık bir şekilde görüldü. Şimdi sınav sonuçları ve yerleştirme sürecinde de hocalarımız özenle zaman ayırarak bizimle ilgilendi. Bizim kafamızda bazı soru işaretleri vardı, öğretmenimiz bu konuda net bir şekilde bize yol gösterdi. Onların tecrübelerinden yararlandık, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Toraman, “Bu Kursu Gerçekten Tavsiye Ederim”

LGS sınavına girerek 1 yanlış ile 0,07 yüzdelik dilime giren İrem Toraman ise sınav sürecini şöyle anlattı: “Genel olarak sınava çalışma sürecim, okul ve MABEM arasında mekik dokuyarak geçti. Hem okulda hem de MABEM’de gerçekten yardımcı oldular, özellikle seri deneme sınavlarında. Oradaki aldığım sonuçlar motivasyonumu artırdı. Evde ve burada çözdüğümüz testler ek kaynak olarak çok yardımcı oldu” dedi. Toraman, MABEM’in eğitim kalitesine de vurgu yaparak, “Buradaki öğretmenler gerçekten iyi bir eğitim veriyor, özellikle koç öğretmenlerden Elif hoca bize çok destek oldu. Her konuda yardımcı oldu, gerektiğinde saatlerini ayırıp sorularımızı çözdü. MABEM’de aldığım eğitim neredeyse okuldakine denk diyebilirim. Bu kursu gerçekten tavsiye ederim, koç öğretmenler ve sınıfa giren ders öğretmenleri eksikliklerimi kapatmamda yardımcı oldular. MABEM’deki motivasyon ve arkadaşlık ortamı da gerçekten çok iyiydi. Seviye sınıfları sayesinde kendi seviyemizdeki insanlarla çalışma fırsatı bulduk, bu da çok faydalı oldu” dedi. Aldığı danışmanlık eğitiminin kendisine fayda sağladığını belirten Toraman, “MABEM’de aldığımız danışmanlık eğitimi bize, düşündüğüm İstanbul tercihini gözden geçirmemizde ve tercih edeceğimiz liselerin özelliklerini anlamamızda yardımcı oldu” dedi.

Anne Toraman, “Geçtiğimiz Yılın Birincisinden Referans Alarak Geldik”

İrem Toraman’ın annesi Aysun Toraman ise, sınav sürecinin çok zorlu geçtiğini ve hazırlığın uzun bir maraton olduğunu belirterek, “MABEM, son dakikada yedek sıra ile katıldığımız dershaneydi. Başlangıçta tereddütlerimiz vardı ama sonunda çok memnun kaldık. Her çocuğun eğitim tarzı farklıdır, bazıları özel ders alır bazıları dershaneye gider. Biz doğru kararı verdiğimizi düşünüyoruz. İrem için motivasyon açısından çok faydalı oldu. Bu süreç zorlu, zaman zaman motivasyon düşüklüğü yaşanabiliyor. Buradaki arkadaşlık ortamı çok sıcak, öğretmenler de çok ilgili. Gerçekten buradaki danışmanlık hizmetinin kafamızdaki soruları netleştirdiğini fark ettim” diye konuştu. Eşinin söylediklerine katılan Erkan Toraman da, “MABEM için şunu eklemek istiyorum, biz İrem’e evde hiç ders çalış demedik. MABEM’e gönderdiğimiz için çok memnun kaldık. İrem, MABEM’den döndüğünde daha mutlu, daha pozitif ve enerjik görünüyordu. Buradaki arkadaşlık ortamı sıcak, öğretmenler de çok ilgili. Gerçekten buradaki danışmanlık hizmeti bizim kafamızdaki sorunları netleştirdiğimizi gördüm” dedi.

Manisa Büyükşehir’den LGS Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.