fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Kudüs’ten Afrin’e Kardeşlik Ruhu

Kudüs’ten Afrin’e Kardeşlik Ruhu

Akyurt Belediyesi tarafından Kudüs’te yaşayan Müslümanlar ve Afrin’de savaşan kahraman Mehmetçik için destek programı düzenlendi.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonunda düzenlenen programda ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu konuşmacı olarak yer aldı.  Düzenlenen programda salonu dolduran 500 Akyurtlu’ya şanlı Türk Bayrağı hediye edildi.

“KUDÜS’TE AFRİN DE KUTSALDIR”

Ömer Döngeloğlu Kudüs’ün Müslümanlar için önemini anlatarak başladığı konuşmasında ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma vaktinin geldiğini söylemesinin ardında, 20 yıl sonra İstanbul’u Bizans başkenti ilan etme düşüncesinin olduğunu söyledi. Afrin’de terör yuvalarını yıkan Mehmetçik için ise Döngeloğlu şu ifadeleri kullandı “Bizim askerimiz oraya girdi diye batı ülkeleri rahatsız oluyor. Çünkü karşılarında artık o alışılmış Türkler yok. Batının her istediğinin yapıldığı dönem sona erdi. Korktukları Fatih’in gerçek torunları karşılarına çıktı. Sosyal medya, televizyon gibi bir Milleti körelten oyuncaklarla Müslümanları dinin gereklerini yapmaktan uzaklaştırmış olsalar da şu vatan sevgimize hiçbir şey yapamadılar. Kudüs ne kadar kutsal ise, Müslüman askerin ayak bastığı, kan döktüğü Afrin de o kadar kutsaldır.” Ömer Döngeloğlu konuşmasının ardından ülkemiz ve askerimiz için dua etti.

Programın sonunda Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ömer Döngeloğlu’na teşekkür etti. Başkan Ayantaş “Ömer hocamız her zaman olduğu gibi içindeki derin duyguları bize en güzel şekilde aktardı. Bizi manen doldurdu. Sık sık kendisi ile Akyurtluları bir araya getiriyoruz. İnşallah daha başka programlarda da bir arada oluruz. Bugün böyle bir amaç için salonumuzu dolduran siz hemşehrilerimize de çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı