fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,8373
 • EURO
  9,3943
 • ALTIN
  446,80
 • BIST
  10,4784
Köylünün fendi ‘madeni’ yendi

Köylünün fendi ‘madeni’ yendi

Akyurt Ahmetadil Mahallesi sakinlerinin büyük tepki gösterdiği mermer ocağında firma geri adım attı. Yeterli rezerv bulunmadığı gerekçesiyle mermer ocağı faaliyetlerine son verildi.

FİRMA GERİ ADIM ATTI
Akyurt İlçesi Ahmetadil Mahallesi’nde geçtiğimiz ay bir firma geçici ruhsat alarak mermer ocağı için fizibilete çalışmalarına başlamıştı. Köylülerin su kaynakları ve mera alanları zarar görür endişesi ile ortaya koyduğu tepki sonucunda söz konusu firma geri adım attı. Mahalle sakinlerinden imza toplayan köylüler yetkili tüm kurumlara şikayet dilekçelerini iletmiş, ayrıca firmanın belirlenen koordinatların dışında çalıştığı da öne sürülmüştü. Bunun üzerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen yetkililerde alanda incelemede bulunmuştu.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR
Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın da ‘DSİ ile birlikte gölet yapmayı düşünüyoruz” dediği alanda nihayet köylünün isteği yerine gelmiş oldu. Mermer Ocağının açılacak olmasını duymaları ile beraber büyük bir endişe yaşadıklarını belirten mahalle muhtarı Rifat Göçer yetkililere duyarlılıkları nedeniyle teşekkür etti. Göçer, “Köyümüz tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlıyor, mermer ocağı kurulması adına çalışmalara başlanmasının ardından geçim kaynaklarımız ve doğamız zarar göreceği için bu duruma karşı çıktık. Tüm yetkili kurumlara şikayetlerimizi ilettik. Şu anda bize verilen bilgiye göre firma, mermer ocağı faaliyetlerini durdurdu. Bakanlık yetkilileri de mahallemizde incelemelerde bulundular. Süreçte firmanın koordinatlar dışında da çalışma yürüttüğünü ilettik. Bizlerin sesine kulak veren ve köyümüzü korumak adına elinden geleni yapan herkese teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı