1. Haberler
  2. Spor
  3. Koç Topluluğu Spor Şenliği’nde 7.000 Koçlu Mücadele Etti!

Koç Topluluğu Spor Şenliği’nde 7.000 Koçlu Mücadele Etti!

featured
service

Türkiye’nin ilk kurumsal şenliği olan Koç Topluluğu Spor Şenliği, 35. yılında 3 kıtadan 13 ülkeden yaklaşık 7.000 Koç Topluluğu çalışanını bir araya getirdi. 10 Şubat – 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşen şenlikte, 18 branşta ve 27 kategoride 750 takım ter döktü.

Kapanış töreni Bağlarbaşı Abdülmecid Efendi Korusu’nda Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Umut Günal, Koç Holding ve Koç Topluluğu üst düzey yöneticileri ve yaklaşık 10.000 Koçlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Çakıroğlu: “Çok Uluslu ve Çok Kültürlü Yapıyla Gurur Duyuyoruz”

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, kapanış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhuriyet vizyonunun iktisadi açıdan hayata geçmesine liderlik etmiş olan bir Cumhuriyet kurumu olan Koç Topluluğu, ekonomi ve toplumsal hayata yaptığı yatırımlarla ülkemizin muasır medeniyet yolculuğundaki öncülerinden biri. Sadece ülkemizdeki faaliyetlerle değil, dünyanın dört bir yanındaki başarılarıyla Cumhuriyetimizi yüceltmeye devam eden Koç Topluluğu’nun ve Koç Topluluğu Spor Şenliği’nin çok uluslu ve çok kültürlü yapısıyla iftihar ediyorum.

Koç Topluluğu Spor Şenliği'nde 7.000 Koçlu Mücadele Etti! 1

Her alanda olduğu gibi, kurumsal spor alanında da Koç Topluluğu olarak öncülüğümüzü sürdürüyoruz. 35 yıl önce, toplam 4 branşta ve 500 arkadaşımızın katıldığı spor şenlikleri, bu yıl 18 branşta 6.804 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Bireysel başarının, takım ruhunun, sportmence verilen mücadelenin, son dakikaya kadar başarma arzusunun bugün, çok renkli ve anlamlı bir tabloya dönüştüğünü görüyoruz. Spor şenliğimize katılım gösteren bütün arkadaşlarımı canı yürekten kutluyorum.”

Çakıroğlu, spora yapılan yatırımların yalnızca Koç Topluluğu ile sınırlı kalmadığını da belirterek, deprem bölgesinde kurdukları Umut Kentlerde 4 branşta spor okulları açtıklarını ve Hatay’daki şampiyon kız futbol takımının da şenliğe katıldığını söyledi.

Günal: “Katılım Her Yıl Artıyor”

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Umut Günal ise şunları kaydetti:

“Topluluğumuzun kültürünün ve birlikteliğinin simgelerinden olan Koç Topluluğu Spor Şenliği’nde bu sene 3 kıta, 13 ülke, 37 şirketimizden binlerce sporcu yarıştı. İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir ve Samsun olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında 1.800’e yakın müsabaka gerçekleşti. Bu yıl ilk defa engel tanımayan çalışma arkadaşlarımız da turnuvalarda bizimleydi. Ayrıca Topluluğumuza uzun yıllar katkı sağlamış değerli emeklilerimiz de müsabakalarda yer alarak bizleri onurlandırdı. Artan ilgiden büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

8 yıl önce uluslararası boyut kazanan organizasyonumuza katılımın her yıl daha da artması, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun en önemli göstergesi. Koç Topluluğu olarak çalışma arkadaşlarımızın iş ve sosyal yaşamındaki sağlığını merkeze aldığımız uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Koç Topluluğu Spor Şenliği’nde 7.000 Koçlu Mücadele Etti!