1. Haberler
  2. GÜNCEL
  3. Kızılay Kurban Bağış, Vekalet Ücreti Ne Kadar?

Kızılay Kurban Bağış, Vekalet Ücreti Ne Kadar?

featured
service

Kurbanlık seçimlerini tamamlayan Kızılay, hayırseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya vekalet almaya devam ediyor. Deprem bölgesi ve Gazze’deki ihtiyaç sahipleriyle birlikte milyonlara yardım elini uzatmayı planlayan Kızılay’ın vekâlet bedelleri, yurt içinde 11.750 TL, Gazze’deki mağdurlar için 11.750 TL ve yurt dışı için 4.300 TL olarak belirlendi. Gazze’de kısıtlı imkanlar yaşandığı için alınan kurban vekaletlerinin kesimlerini Türkiye’de yaparak konserve haline getirecek ve bölgeye ulaştıracak.

Kurban Kesimleri ve Yardım Planlaması

Kızılay, Türkiye ve 20 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için toplam 128 bin hisselik vekaletle kurban kesmeyi hedefliyor. Gazze’deki çatışma mağdurlarına yönelik ayrı bir planlama yapan Kızılay, Et ve Süt Kurumu başta olmak üzere Türkiye’nin en büyük tedarikçilerinin iş birliğiyle kesilip konserve yapılacak kurbanlardan elde edilecek kavurma konservelerini “iyilik gemileri” vasıtasıyla Gazze’ye gönderecek. Kızılay’ın bir başka önceliği de Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği afetzedeler olacak.

Kızılay Kurban Bağış, Vekalet Ücreti Ne Kadar? 1

Neden Kavurma Konservesi Hazırlanıyor?

Bingöl, Denizli, Sivas, Konya ve Yozgat olmak üzere 5 şehirde ve 7 kombinada kurban kesimlerini gerçekleştirecek olan Kızılay, hazırladığı kavurma konserveleriyle sadece bayram günlerinde değil yıl boyunca kurban bereketini yaşatmayı hedefliyor. Uzun ömürlü hazırlanan kavurma konserveleri, gıda güvenliğini sağlarken yardımların geçişiyle ilgili aksamaların yaşandığı Gazze’de de etkili bir çözüm sunuyor. Bölgede kesim, kurbanlık tedariki, soğuk depolama imkanlarının olmaması ve yıl boyunca et ihtiyacının karşılanması için Gazze’ye kavurma konservesi gönderilecek. Türkiye’de kesilecek kurbanlıkların paylarından hazırlanacak yaklaşık 400 bin kavurma konservesi, iyilik gemileriyle bölgeye ulaştırılacak. Türkiye’de ise kavurma konservelerinin büyük bölümü deprem bölgesindeki ailelere dağıtılacak ve ülke genelindeki Kızılay aşevlerinde sıcak yemek olarak sunulacak.

Kurbanını Kızılay’la Kolayca İhtiyaç Sahiplerine Ulaştır

Kızılay’a vereceği kurban vekâletleriyle daha güçlü olduğunu göstermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler, vekâletlerini bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, www.kizilay.org.tr, mobil uygulama, fast/eft/havale ile hesap numaralarına, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı ile ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebiliyorlar.

Kızılay Kurban Bağış, Vekalet Ücreti Ne Kadar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.