Kılıçdaroğlu: Mal varlığımı Türkiye görecek

Kılıçdaroğlu: Mal varlığımı Türkiye görecek

ABONE OL
Mart 28, 2023 17:34
Kılıçdaroğlu: Mal varlığımı Türkiye görecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’daki ‘Millet Buluşması’nda, Cumhurbaşkanlığı kesinleştiğinde mal varlığını tüm Türkiye’nin göreceğini söyledi.

KONYA (İGFA) – 14 Mayıs seçimlerinde iktidar olmaları halinde gerçekleştireceklerini vaat ettikleri icraatları anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları halinde köy okullarını açarak 100 bin öğretmenin atamasını yapacaklarını söyledi.

“Devleti yönetenler yönetirken zenginleşirlerse kendi mal varlıklarını düşünürler” diyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanlığım kesinleştiğinde mal varlığımı tüm Türkiye görecek. Halka doğruları söyleyen halktan yana olan yeni bir anlayışı getireceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları halinde yapacakların şöyle özetledi:

“Kırsalda çalışan bütün gençler ve kadınlar, onların SGK primlerini devlet ödeyecek. Bütün çiftçi kardeşlerime seslenmek isterim. Sizin bankalara, kooperatiflere olan kredilerinizin faizlerini sileceğiz. Siz üreteceksiniz, siz kazanacaksınız. Dışarıdan buğday, arpa, fasulye, canlı hayvan, et, mercimek tamamını bitireceğiz. Herkes üretecek, kazanacak.

Esnaf bakanlığı kuracaklarını ve esnafın borçlarının faizlerini sileceklerini belirten Kılıçdaroğlu, iş yerleri için stopaj vergisini sıfırlayacaklarını da belirtti.

İktidara gelmeleri halinde önce israfı engelleyeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “İsraf haramdır diye biliyoruz, israf haramdır diye inancımızda var. İlk yapacağımız iş israfı önlemek. Kararname çıkaracağım.” dedi.

İkinci olarak önceliklerinin aile destekleri sigortası olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “1971 yılından bu yana çıkması gereken kanun çıkmadı. Oy vermiyorsan yardım yok diyorlar, biz geldiğimizde hiçbir ayrım yapmadan her aile sosyal devletin güvencesi altında olacak ve gelirleri her kadının banka hesabına yatacak. Hiçbir kadını bir erkeğe muhteç ettirmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

  Tüm Yorumlar (2)
  • uğur

   hukuka aykırı davranıp adaletsizlik yapanlara da hesap sorun, bi taraf diye işinden kovulup yerine liyakatsizleri alanlardan hesap sorun, birilerine güvenip işçiyi ezen ve işinden atan patrondan hesap sorun, işten atarken hukuk kararı olmadan davranan ve SGK kaydına (KOD 01-50) da ahlaksız fişlemeler yapanlardan hesap sorun, bu anlamda cimere yapılan şikayetleri yabana atmayın, SGK fişlemelerini kaldırıp mağdur edilen işçiyi işine iade edin ve patronundan hesap sorup sorun, sorun ki yaptığınız kutlu adalet yürüyüşü yerini bulsun.. unutmayın çalışan ve üreten işçinin patron yanındaki yalnızlığını..

   +0
   -0
  • uğur

   mal varlığı anlamında artık dünyada sınırlar kalktı.. beyan olarak yurt içi ve yurt dışı olarak iki liste istemek lazım..

   +0
   -0

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.