fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1573
  %0,10
 • EURO
  9,7141
  %-0,03
 • ALTIN
  453,28
  %-0,17
 • BIST
  1.360
  %-1,14
Keçiören’in Çehresi Değişiyor

Keçiören’in Çehresi Değişiyor

Keçiören`in rengarenk bir görünüme kavuşması, tablo gibi görüntüsüyle görsel bir şölen sunması ve vatandaşın güzel bir görüntü ile karşılanması için Keçiören Belediyesi’ne bağlı ekipler Belediye girişine özel peyzaj çalışması yaptılar. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımızı Belediyemiz girişinde yeşil, iç açıcı ve güzel bir görüntüyle karşılıyoruz” dedi.

Keçiören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Keçiören’in çehresini değiştirmeye yönelik çalışmalar son hızla devam ederken Belediye girişi özel bir peyzaj çalışması ile estetik bir görünüme kavuşturuldu.

10 adet kırmızı çınar yapraklı akçaağaç, 2 adet tiğli alev ağacı, 10 adet goldrayder, 15 adet sarmaşık gül, 4 adet salkım söğüt türlerindeki bitkiler belediye girişine yerleştirildi. Ayrıca dikilen kadife çiçeği de özel bir peyzajla seyir keyfi yaşatması için belediye yanında yerini aldı.

KEÇİÖREN’İN SİMGELERİNE ÖZEL BÖLÜM

Teleferik, Cumhuriyet Kulesi, Estergon Türk Kültür Merkezi, Deniz Dünyası ve şelale maketleri de Keçiören’in görsel simgesi olarak belediye girişine yerleştirildi. Özçekimlere de dekor olacak görsel güzelliklerin devam edeceğini ve Keçiören’in gül kokacağını vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok şu ifadeleri kullandı:
“Geride eserler, hizmetler ve yaşanabilir şehirler bırakmak lazım. Bunlardan bir tanesi de yeşil çevre, temiz şehirler ve temiz kentler. Bozkır bir kader değil, el ele verirsek Türkiye 2 yılda Dünyanın en yeşil ülkelerinden biri olur. Biz Keçiören’de sokakları ağaçlandırmaya başladık. İnsanımız salonunda balkonunda kış sesini duyacak. Yeşil bir başkente katkı sağlıyoruz. Ayrıca vatandaşımıza çok değer verdiğimizi gösteriyor, onları Belediyemiz girişinde yeşil, iç açıcı ve güzel bir görüntüyle karşılıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı