fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1573
  %0,10
 • EURO
  9,7141
  %-0,03
 • ALTIN
  453,28
  %-0,17
 • BIST
  1.360
  %-1,14
Keçiören’de Ambalaj Atıkları Evlerden Alınıyor

Keçiören’de Ambalaj Atıkları Evlerden Alınıyor

“Hedef sıfır atık” sloganıyla hareket eden Keçiören Belediyesi, atığı kaynağından ayrıştırmaya dönük çalışmalarına ev ev devam ederken, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Atıkları kontrol altına almayı, gelecek nesillere temiz, gelişmiş ve yaşanabilir bir dünya bırakmayı arzuluyoruz” dedi.

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sıfır atık kapsamında vatandaşların yoğun ilgisi ile mahalle sakinlerinin kaynağından ayrıştırarak topladıkları ambalaj atıklarını Pazartesi günü İncirli, Salı günü Etlik, Perşembe günü Aşağı Eğlence, Cumartesi günü de Ayvalı mahallerinden alıyor. Anonslu toplama aracı ile mahalleri gezen ve atıkları toplamaları için vatandaşlara poşet de dağıtan ekipler, uygulamaya katılan ve bilinçlenen vatandaşların gün geçtikçe arttığına da dikkat çekiyor.

DAHA TEMİZ BİR KEÇİÖREN İÇİN

Haneden toplama yönteminin tüm mahallelerde uygulanacağını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok şunları söyledi:

“Çevreye duyarlılık sosyal bir sorumluluktur. Çünkü çevre bize miras değil, korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi gereken bir emanettir. Daha temiz bir Keçiören için hepimizin yerine getirmesi gereken sorumluluklarımız var. Atıkları kaynağından ayrıştırarak hem çöp miktarını azaltabilir hem de geri dönüşüme katkı sunabiliriz. Kaynakların tasarruflu kullanılması ve ekonominin güçlenmesi noktasında bu bilincin kazanılması gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Sayın Emine Erdoğan`ın da desteklediği Sıfır Atık Projesini Keçiören genelinde uygulamaya çalışıyoruz. Çünkü sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkları kontrol altına almayı, gelecek nesillere temiz, gelişmiş ve yaşanabilir bir dünya bırakmayı arzuluyoruz.”

Evleri tek tek gezerek hane halkının pet ve cam şişe, karton, pil, ambalaj, bitkisel atık yağ ve kullanılmayan elektronik aletlerini toplayan ekipler 60 bin ambalaj atık toplama poşeti dağıttı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı