fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Keçiören’de 6 bin fidan dağıtıldı

Keçiören’de 6 bin fidan dağıtıldı

Keçiören’de herkesin bir dikili ağacı olacak” diyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımızla, çocuklarımızla ve gençlerimizle Keçiören`in bütün sokaklarını yeşillendireceğiz. 5 yıl içerisinde ilçemizin tüm sokaklarını ağaçlandırıp, Keçiören’i Türkiye`nin en yeşil kenti yapacağız. Dağıttığımız bu fidanları dikeceğiz, koruyacağız, sulayacağız ve takibini yapacağız” dedi.

 “KIYAMET KOPSA DA ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİN”

Başkan Altınok, Şinasi İlkokulu Halk Oyunları Ekibi tarafından çeşitli gösterilerin sunulduğu Fidan Dağıtım Töreni’ne Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Arif Aksu ile birlikte katıldı. Törende 6000 adet sedir fidanı dağıtılırken, Başkan Altınok katılımcılara ve minik öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Bu yıl 150 bin fidan dağıtacağız. Yeşil sokaklar, yeşil mahalleler, yeşil Keçiören, yeşil Ankara ve daha sonra da yeşil Türkiye hedefimiz var” diye konuştu.

Yeşili, doğayı ve çevreyi koruyan bir nesil yetiştirmek için ağaç dikim faaliyetlerine aileleri, çocukları ve gençleri de dâhil ettiklerini belirten Başkan Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ağaçlar da Allah’ın yarattığı canlı varlıklardır. Sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v), ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz dahi bugün elinizdeki fidanı dikin’ buyuruyor. Aynı şekilde Fatih Sultan Mehmet Han, ‘Yaş kesenin başını keserim’ demiştir. Ülkemizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk de, ‘Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya değer bir vatandır’ diyerek ülkemizi güzelleştirmemiz gerektiğini vurgulamıştır.”

“BAĞLUM’A MİLLET BAHÇESİ YAPACAĞIZ”

Türkiye’de en çok parka sahip olan ilçenin Keçiören olduğunu ve bu parklarda yeşil alan miktarının gün geçtikçe artırıldığını da vurgulayan Başkan Altınok şunları ifade etti:

“Bağlum`a 200 dönümlük bir Millet Bahçesi yapıyoruz. Ovacık`ta 69 bin metrekare alanı ağaçlandırmaya bağışladık. Bunu büyük bir rekreasyon alanıyla 100 bin metrekareye çıkartıyoruz. Ankara`ya Atatürk Orman Çiftliği’nden daha büyük bir yeşil alan kazandırmış olacağız. Burası Ankara`ya nefes aldıracak çok büyük bir akciğer olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı