1. Haberler
  2. Spor
  3. Jose Mourinho: Biz transfer pazarında neler istediğimizi biliyoruz

Jose Mourinho: Biz transfer pazarında neler istediğimizi biliyoruz

featured
service

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho, futbol A takımının Avusturya kampında sabah antrenmanı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Portekizli teknik adam, “Biz transfer pazarında neler istediğimizi, nelere ihtiyacımız olduğunu biliyoruz.” diye konuştu.

“Hiçbir Zaman Olmadığı Kadar Motive Hissediyorum”

Mourinho, “Kendimi çok mutlu ve motive hissediyorum. Hiçbir zaman olmadığı kadar motive hissediyorum kendimi. Tabii ki kolay değil şu anda içinde bulunduğumuz şartlar. Pek çok oyuncumuz millî takımlarındaydı. Çalışmalarımıza takımın yarısıyla başlayabildik. Dolayısıyla bizim için işler kolay değil ki iki hafta içinde de Şampiyonlar Ligi eleme turları başlayacak. Bizler çalışmalarımızı elimizde olan oyuncularla en iyi şekilde sürdürüyoruz” diye konuştu.

Jose Mourinho: Biz transfer pazarında neler istediğimizi biliyoruz 1

“Burada Çok Güzel Bir Yapıyla, Organizasyonla Karşılaştım”

Mourinho, Fenerbahçe’de karşılaştığı yapının ve organizasyonun güzelliğini de dile getirdi. Teknik direktörlük kariyerinde her kulübün kendisi için bir meydan okuma olduğunu belirten Mourinho, “Kariyerimdeki her çalıştığım kulüp benim için bir meydan okumaydı. Burada da gerçekten çok güzel bir yapıyla, organizasyonla karşılaştım. Burada da daha önce pek çok Portekizli teknik direktör çalıştı. Sorumluluklarımı biliyorum. Gerçekten çok iyi bir şekilde karşılandım burada. Kulübün şartları çok iyi, çok iyi bir Sportif Direktörümüz var. İki senedir kendisi burada. Kulüp olarak yapmak istediğimiz şey, bu tutkuya en iyi şekilde karşılık vermek ve 35 milyon Fenerbahçe taraftarına bekledikleri mutlulukları vermek” ifadelerini kullandı.

“Başkanımız Kulübün Gelişmesini İstiyor”

Başkan Ali Koç’un mesajını da aktaran Mourinho, “Başkanımız aslında direkt bir şekilde mesajını verdi. Kulübün gelişmesini istiyor, kulübün geriye gitmesini istemiyor. Kulübün gelişmesi demek de en iyi oyuncularımızı satmamak, elimizde tutmak demek. Bu konuda kendisi direkt bir şekilde mesajını verdi” dedi.

Jose Mourinho: Biz transfer pazarında neler istediğimizi biliyoruz 2

“Transfer Pazarında Neler İstediğimizi, Nelere İhtiyacımız Olduğunu Biliyoruz”

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Mourinho, millî takımdan dönen oyuncuların adaptasyon sürecinin önemine değindi. “Benim için şu anda en öncelikli durum elimizdeki oyuncuların bir an önce takımlarına geri dönmesi ki bu hızlı bir şekilde olacak bir durum değil, yavaş yavaş, adım adım olacak. Bugün Szymanski ve Livakovic ilk antrenmanlarına çıkacaklar, Çağlar Söyüncü ilk kez topla çalışmaya katılacak. Türk Millî Takımındaki oyuncularımız tatillerine henüz bugün başladılar. Tadic çarşamba günü dönüyor. Şu anda yaşamış olduğumuz en büyük zorluk bu. Ama bu tabii ki iyi bir sebepten dolayı. Türk Millî Takımı iyi bir iş çıkarttığı için bu durumdayız. Benim için bir anlamda bir hayal kırıklığı ama tabii ki yapacak bir şey yok bu konuyla ilgili. Biz transfer pazarında neler istediğimizi, nelere ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Tabii ki Şampiyonlar Ligi maçları oynayacak olmamız bize yardım etmiyor. Transfer pazarı hareketli ve pek çok takım 23’ünde Şampiyonlar Ligi Ön Elemesi oynamayacak, bu bizim için bir problem ama şunu düşünüyorum; ilk oynayacağımız Lugano maçında muhtemelen en iyi durumumuzda olmayacağız ama bildiğim bir şey var ki, evimizde oynayacağımız ikinci maçta taraftarlarımız o maçı kazanmamız için bize yardımcı olacaklar” diye konuştu.

Jose Mourinho: Biz transfer pazarında neler istediğimizi biliyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.