İki günde ne değişti? Demirbaş suyu unuttu!

İki günde ne değişti? Demirbaş suyu unuttu!

ABONE OL
Mayıs 6, 2021 21:42
İki günde ne değişti? Demirbaş suyu unuttu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İki gün önce yaptığı açıklamada; “Akyurt’un su sorunu çözülecekse Çubuk Barajından su götürmekle çözülmez. Orada kuyular açılır, başka yöntemler bulunur, kendi evresi içerisinde çözüm bulunur. Çubuk suyu, Akyurt’a götürülerek Çubuk susuz bırakılmıştır” diyen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, bugünkü açıklamasında ise “Bizim bu konudaki tavrımız nettir. Akyurtlu hemşehrilerimizin su problemi elbette giderilmelidir” ifadelerini kullandı.

Çubuk-Akyurt İçme Suyu Hattı çalışmalarının yapıldığı alana giderek projeye karşı çıktıklarını ve durduğunu açıklayan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, “Mansur Bey’le yaptığımız birkaç özel toplantıda Akyurt’a buradan gidecek olan suyun, Çubuk’u susuz bırakacağını anlattım. Çubuk 100 bin nüfusa sahip bir ilçe, Çubuk 2 ve Kavşakkaya Barajı bugün Pursaklar ile Çubuk’un ihtiyaçlarını karşılayan bir suya sahip. Akyurt’un su sorununu çözdüm diyorsa Çubuk’u da susuz bırakmıştır. Akyurt’un su sorunu çözülecekse Çubuk Barajından su götürmekle çözülmez. Orada kuyular açılır, başka yöntemler bulunur, kendi evresi içerisinde çözüm bulunur. Çubuk suyu Akyurt’a götürülerek Çubuk susuz bırakılmıştır” açıklamasında bulunmuştu.

İKİ GÜNDE NE DEĞİŞTİ?
Bugün ise yazılı bir basın açıklaması yapan Baki Demirbaş, “Bizim bu konudaki tavrımız nettir. Akyurtlu hemşehrilerimizin su problemi elbette giderilmelidir. Ancak bunu yaparken mevcut bir sistemi zarara uğratmadan yapmak gerekir. Yıllar önce verilen onca cana ve oluşan milyonlarca hasarlara mal olan, büyük bir emek ve harcamayla yapılan Çubuk Ankara yolunun adeta talan edilircesine tahrip edilmesine hangi vicdan el verir” dedi.

“HER YURTTAŞIN HAKKIDIR”
Demirbaş açıklamasından satır başları şu şekilde;

-Çubuk Belediye Başkanı olarak halktan aldığımız görevle ilçemizin hak ve hukukunu korumak, milli servetinin çarçur edilmesini engellemek elbette görevimizdir. Bırakın Belediye Başkanlığını milli servet olan ve bozulduktan sonra bir daha tamiri eskisi gibi olmayacak bir yolun daha az hasarla başka alternatiflerinin değerlendirilebilecek iken, neden değerlendirilmediğini sormak bu şehirde yaşayan her yurttaşın hakkıdır.

-“Bazı siyasetçiler gibi gerçeklikten, bilimsellikten, teknikten uzak konuşamam. Bir ilçe başkanının sözünün yatsıya kadar yanan mumlardan olmasını istemeyiz” gibi ifadelerle siyaset yapmak ve Belediye Başkanına kameralar aracılığı ile cevap vermek bir bürokratın haddine olmasa gerek. ASKİ yetkililerince ve bazı siyasilerce Akyurtlu hemşehrilerime suyun verilmemesini ya da Akyurt’un su probleminin ortadan kaldırılmasını istemiyoruz gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

-“Akyurtlu’nun hayır duasını alacağız inşallah” diyerek Çubuk halkının yolunu acımadan bozmakla Çubuklulardan nasıl bir dua almayı umut ediyor.

-Çubuk-2 (Ömrünü tamamlamak üzere olan) ve Kavşakkaya Barajlarındaki su seviyeleri ortada iken, “Ne kadar su alıyorsanız bu değişmeyecektir” demek ne kadar gerçeklik ne kadar bilimsellik ve ne kadar teknik doğrudur. Tütüncü’nün aynı yol üzerinde yapılan son yamadan ilçe genelindeki bulvar ve caddelerdeki yamalardan grup yollarına atılan asfalttan haberi olmadığı gun gibi aşikardır. Yıllardır doğru dürüst yapılamayan yolları, Tütüncü 15 gün içerisinde yapacaklarını iddia ediyor.

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.