1. Haberler
  2. Yerel
  3. Gördes Kobaklar Göletinde Su Kaçağına Hızlı Müdahale

Gördes Kobaklar Göletinde Su Kaçağına Hızlı Müdahale

featured
service

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Gördes Kobaklar göletinde meydana gelen su kaçağını önlemek için hızlı bir müdahalede bulundu. Gölette çiftçilerin sulama sezonunda kullanacağı 250.000 m3 suyun kaybını önlemek amacıyla, görevli dalgıçlar 8 metre derinlikte bulunan boruya dalış yaparak dip savak borusuna kör tıpa taktılar.

Gördes, Kobaklar’da bölge üreticisinin sulamada kullandığı gölette, dip savak borusunda meydana gelen problem nedeniyle su kaçağı oluştu. Manisa Büyükşehir Belediyesi, çiftçinin sulama sezonunda kullanacağı 250.000 m3 suyun kaybını önlemek için hızla harekete geçti. İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevli dalgıçlar, 8 metre derinlikte bulunan boruya dalış yaparak, kaçağı önlemek amacıyla kör tıpa taktılar.

Sulama Sezonunda Kesintisiz Su Akışı

İlk etapta su kaçağını önleyen İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, sulama sezonunun başlamasıyla birlikte, kör tıpayı çıkararak su akışını sağladılar. Bu sayede, gölette depolanan su tarımda kullanılabilir hale getirildi. Sulama sezonunda çiftçilerin ihtiyaç duyduğu suyun kesintisiz akmasını sağlayan ekipler, önemli bir sorunu hızlıca çözmüş oldu.

Kalıcı Onarım Çalışmaları Başlayacak

Sulama sezonunda kullanılan suyun ardından, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı gölette kalıcı onarım çalışmaları yapacak. Bu çalışmalar, gelecekte benzer sorunların yaşanmasını engelleyecek ve göletin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Gördes Kobaklar Göletinde Su Kaçağına Hızlı Müdahale

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.