fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3388
  %0,71
 • EURO
  10,1209
  %0,33
 • ALTIN
  491,97
  %0,58
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Gıda ve Temizlik Ürünlerine Talep Arttı

Gıda ve Temizlik Ürünlerine Talep Arttı

Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların gıda ve temizlik ürünlerine ilgisi arttı. En çok satılan ürünler arasında ise makarna, un ve kolonya yer alıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle yetkililer vatandaşlara alınması gereken önlemler konusunda uyarılarda bulunurken, bazı vatandaşların gıda ve temizlik ürünlerine ilgisi de arttı. Akyurt’ta Benliler Süpermarket’in işletmecilerinden Murat Yılgın temel gıda maddelerinden un, makarna, bakliyat, şeker ve çay gibi ürünlerin yanı sıra kolonya ve ozon gibi temizlik malzemelerinde talebin katlandığını ifade etti. Ürün temininde herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirten Yılgın, “Son 3 gün içerisinde özellikle un ve makarna satışlarımızda artış yaşandı. Vatandaşlar genellikle uzun süreli muhafaza edilebilecek ürünleri tercih ediyor. Bizlerde bu durum karşısında hazırlıklı olabilmek için gayret gösteriyoruz” dedi.

Diğer taraftan Akyurt Belediyesi zabıta ekipleri dün eğlence merkezleri ve umuma açık işyerlerinin kapatılması için tebligatta bulunurken fırsatçılık ihtimaline karşı da denetimlerini sürdürüyor.

“PANİK HAVASI OLUŞMAMALI”
Gıda Paketleyicileri Derneği Başkanı Galip Aykaç ise panik havasının oluşturulmaması gerektiğini söyledi. Aykaç, “Perakendeciler ürün tedariği ve stokları bakımından bir sıkıntı yaşamamaktadır. İşlerimizin devamlılığını sağlayacak, tüketicimizin ihtiyaçlarını kesintisiz karşılayacağız. Bu noktada medyamızın panik oluşturacak haberlerden uzak durmasını, vatandaşlarımızın sosyal medya paylaşımlarındaki bilgi kirliliğinden etkilenmemesini diliyoruz” dedi. Yetkili kurumların açıklamalarına itibar ederek gerekli önlemlerin alınmasının büyük önem taşıdığını belirten Aykaç, kişisel hijyen ve temasa dikkat edilerek korunma yöntemlerinin uygulanması için seferber olunması gerektiğini belirtti.

Virüsün özellikle Çin’den sonra diğer ülkelerde hızla yayılması neticesinde, virüsün ülkemize de sıçraması ihtimallerine karşılık GPD Yönetim Kurulu’nun bir dizi toplantı yaparak alınacak önlemleri görüştüğünü ve bazı kararlar aldığını belirten Aykaç, “Önlemlerimizi arttırarak başta çalışanlarımızın hijyen eğitimlerini sıklaştırıyoruz. Mağazalarımızda, marketlerimizde, restoranlarımızda ve eve teslimat yapan sipariş noktalarımızda önlemlerimiz devam ediyor. Tedarik zincirimizdeki diğer oyuncuları da hazırlıklı olma yönünde uyarıyoruz ve destekliyoruz. Genel merkez, depo ve satış noktalarımızda kişisel hijyen ve dezenfektasyon malzemelerinin kullanımını özendiriyoruz. Tüm satış noktalarımızın giriş ve çıkışlarında, kasalarda, el temasının yoğun olduğu yerlerde dezenfektasyon ürünlerini bulundurma ve tüketicilerimizin kullanımını özendirmeye karar verdik. İlk etapta bu aksiyonu hızlıca uyguluyoruz” dedi.

TÜRKİYE’DE VAKA SAYISI 47 OLDU
Son olarak dün bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 29 kişiye yeni tip koronavirüs tanısı konduğunu ve Türkiye’deki toplam vaka sayısının 47’ye yükseldiğini belirtti. Koca, sosyal medya hesabından “Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Tespit edilen her vaka toplum için risk olmaktan çıkmıştır. Her yeni tanı üzücü fakat sizin için bir güvencedir” ifadelerini kullandı

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akyurt Koronavirüs

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı