fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3262
  %0,15
 • EURO
  10,0209
  %0,25
 • ALTIN
  479,87
  %0,48
 • BIST
  1.420
  %0,26
Geygel: Esnaf nasıl ayakta kalacak?

Geygel: Esnaf nasıl ayakta kalacak?

CHP Akyurt İlçe Başkanı Filiz Geygel, 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19:00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar uygulanacak olan tam kapanma kararını eleştirdi. Geygel: ” Ekonomik sorunlarla boğuşan esnaflarımız; kredi, iş yeri kirası, vergi borcu, personel gideri gibi aylık düzenli harcamalarını nasıl karşılayacak, nasıl ayakta kalacak?” dedi.

“YIKICI ETKİLERE NEDEN OLABİLİR”

Alınan karar ile birlikte destek paketi açıklanmamasını eleştiren Geygel, “Sağlık söz konusu olduğunda alınabilecek olan tüm tedbirleri anlayışla karşılarız. Ancak planlamadan yoksun olduğu görülen 17 günlük kapanma kararı esnaflarımız, çiftçilerimiz ve emekçilerimiz açısından yıkıcı etkilere neden olabilir. Ekonomik sorunlarla boğuşan esnaflarımız; kredi, iş yeri kirası, vergi borcu, personel gideri gibi aylık düzenli harcamalarını nasıl karşılayacak, nasıl ayakta kalacak? Esnaflarımız mağduriyet yaşayacak olan milyonlarca kişiden sadece bir kısmı… Gündelik, kayıt dışı çalışan vatandaşlarımız da bu süreçte yokluk ve yoksullukla bir kez daha yüzleşecek” ifadelerini kullandı.

Geygel açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Topluma ‘evine kapacaksın’ diyebilmek için psikolojik ve ekonomik olarak gerekli ön hazırlığın yapılması gerekir. Ancak iktidarın tüm bunları düşünmeden hareket ettiğini görüyoruz. İşsiz ve gelirsiz kalacak olan tüm kesimler için destek paketi açıklanmadan alınan bu karar halkımıza nasıl değer verildiğini gösteriyor.

“GÜNÜ KURTARMAYA YÖNELİK”

Kapanmadan muaf tutulan, çarkların dönmeye devam edeceği fabrikalarımızda emekçi halkımız ise çalışmaya devam edecekler, bulaş riski sürecek. 17 günlük süre ne yazık ki virüsü yok etme noktasında yetersiz kalacaktır. Alınan kararın günü kurtarmaya yönelik olduğu gayet açık. Eğer bu süreyi virüsü sona erdirecek olan aşılama gibi tedbirleri alarak değerlendiremeyeceksek, 17 Mayıs sabahı aynı sorunlarlar ile yine karşı karşıya kalacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
chp filiz geygel

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı