fbpx
Ufuk Gazetesi
“Fuar Projesi Gerçekleşmek Üzere”
Sosyal Medyada Paylaş
26 Mart 2015

“Fuar Projesi Gerçekleşmek Üzere”

Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD)’nin 12’nci olağan genel kurulu Esenboğa Airport Otel’de yapıldı.

AKİSAD Genel Kuruluna Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, diğer sanayi odalarının temsilcileri ile AKSİAD üyesi iş adamları katıldı.
“TERMAL TESİSİ SİZ YAPARSINIZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda ilk olarak kürsüye Melih Gökçek çıktı. Gökçek konuşmasında “Biz Akyurt’u çok seviyoruz. Üretimin çok büyük bir kısmı Akyurt’ta. Bunun yanında alternatif bir fikri sizinle paylaşmak istiyorum. Yanı başınızda Melikşah var. Buranın suyu, dünyadaki en faydalı sulardan bir tanesi. Buraya termal tesisi siz yaparsınız. Bunu yapmanız için birlik olun ve biz de üzerimize düşeni yapalım. Böylece Akyurt’un, bölgenin gelişimine çok büyük katkı sağlanmış olur. Bu düşüncenin ardından genel kurulunuzun hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
“FUAR PROJESİ GERÇEKLEŞMEK ÜZERE”

Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit ve AKSİAD başkanı Ali Tekin Çelik’in ardından söz alan Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise “Göreve geldiğimizde “Akyurt neresi?” diye sorarlardı. Artık Akyurt’u tanımayan yok. Bizim ve sizlerin hizmetleri ile Akyurt büyüdü. Birinci etap sanayi bölgesinde yollar, altyapı, su ve doğalgaz hatları yüzde 100 bitmiş durumda. Yağmur suyu yönlendirmesi ve asfalt da yapılınca tamamlanmış olacak. Fuar alanı dünyanın her yerinde var, Akyurt’a olmaz mı? Diyerek yola çıktık. Bize gülenler, “hayal görüyorsunuz” diyenler oldu. İyi ki bu hayali görmüşüz. Çünkü gerçekleştirmek üzereyiz. 2009 yılında imar planını bitirdik. O zaman başbakanımız olan Recep Tayyip Erdoğan Akyurt’u onaylayınca projesini de çizdirdik. 88 bin metrekare kapalı, 150 bin metrekare açık alandan oluşacak. 50 bin metrekare de rezerv alan mevcut. Çok güzel bir fuar alanı olacak. Yalnızca bu değil, Otonomi de bölgemize 600 esnafı getirecek. Raylı sistem ile ulaşım Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne kadar geçerken, bütün bu güzergahı dolaşacak. Akyurt’un merkezinde de Türkiye’nin en büyük Polis Meslek Yüksek Okulu inşaatı yükseliyor. 8 bin nüfustan 11 yılda 30 bin nüfusa ulaştık. Güzelhisar, Balıkhisar, Saracalar, Büğdüz çevreleri yeni yerleşim alanımız olacak. 2 milletvekili adayımız var. Bu güne kadar Ankara’nın kaderi, Ankara’nın derdiyle dertlenmeyen vekiller oldu. Bundan sonra İnşallah içimizden, bölgemizden, bizim derdimizi bizden iyi bilen vekillerimiz olur. Mesela bu kadar yatırımın içinde Ankara’dan yurt dışına direk uçuş yok. Bunları çözecek vekillerimiz olmalı. Çok sayıda konuya değinerek fırsatları anlattım. Genel kurulunuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Seçilecek yönetime başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kongrede listesini divan’a sunan Ali Tekin Çelik yeniden AKSİAD başkanlığına seçildi.

DSC_2666

BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN!

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Ufuk Gazetesi - 0312 844 14 40 - Akyurt Gazete & Matbaa - Yıldırım Mah. Cumhuriyet Meydanı No:13/1 Akyurt / Ankara