fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4374
  %-0,76
 • EURO
  10,2308
  %-0,38
 • ALTIN
  497,94
  %-0,27
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Eski ramazanlar bir tık uzakta

Eski ramazanlar bir tık uzakta

Koronavirüs salgınının etkisinde başlayan Ramazan ayı buruk geçiyor. Salgın sebebiyle alınan tedbirler kapsamında toplu organizasyonların tamamı iptal edilirken, Ramazan ayına özel gerçekleştirilen programların birçoğu bu sene yapılamıyor.

Koronavirüs salgını etkisinde yaşadığımız Ramazan ayına uyum sağlayarak etkinliklerini dijital ortama taşıyan Mamak Belediyesi, geçtiğimiz hafta sevilen sanatçı Uğur Işılak’ı konuk alarak başlattığı ve sosyal medya platformlarından yayınladığı Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri’nin ikincisini düzenledi.

Musiki Muallim Mektebi’nde moderatörlüğünü Serdar Tuncer’in yaptığı programın bu kez konuğu Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil oldu. Tarihî ve kültürel olayların iç ve dış politik olaylarda yaşanan yansımalarını farklı bir pencereden anlatan Prof. Dr. Şimşirgil, günümüz dünyasında yaşanan olayları geçmişten verdiği örneklerle aktardı. Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri’nin Perşembe günkü konuğu Yazar Hayati İnanç olacak.

Sosyal medya üzerinden evlerinize konuk olacağız
Bu yıl koronavirüs nedeniyle buruk bir Ramazan geçirildiğinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Her Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yıl belki bir araya gelemiyor, aynı sofraları paylaşamıyoruz ama kalplerimiz birlikte. Ramazan ayının coşkusunu birlikte yaşamak için böyle bir program hazırladık. Bu yıl sosyal medya üzerinden evlerinize konuk olacağız ve Ramazan sevincini yine birlikte yaşayacağız. Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşmaya devam edeceğiz. Bir kez daha Güzel Mamaklı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah’tan bizleri birlik, berberlik ve sağlık içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuşturmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı