1. Haberler
  2. Etimesgut
  3. Erdal Beşikçioğlu, Hayvan Barınağını Ziyaret Etti

Erdal Beşikçioğlu, Hayvan Barınağını Ziyaret Etti

featured
service

Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, belediyeye ait hayvan barınağını ziyaret ederek burada yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Barınakta görevli yetkililerden bilgi alan Başkan Beşikçioğlu, ” Barınağımız, siz değerli hemşerilerimizin ziyaretine haftanın üç günü açık durumdadır. Sizlerden her fırsatta onları ziyaret etmenizi talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdal Beşikçioğlu, Hayvan Barınağını Ziyaret Etti 1

Beşikçioğlu, “Ankara ilinde ruhsat sahibi olan 200 hayvan kapasiteli barınağımız bulunmaktadır. ‘Can dostlarımıza sözümüz var’ diyerek çıktığımız bu yolda, verdiğimiz sözlerin arkasında duracağımızı ve hayvanlarımızın haklarını her daim koruyacağımızı taahhüt ediyorum. Bizler Etimesgut Belediyesi olarak hayvanların yaşam koşullarını iyileştirme noktasında oldukça duyarlıyız. Haklarını koruma noktasında asla taviz vermeyeceğiz. Çünkü unutulmamalıdır ki; onların da yaşam hakları vardır ve bu hakları yok saymadan uygun çözümler üretilmelidir. Barınağımız, siz değerli hemşerilerimizin ziyaretine haftanın üç günü açık durumdadır. Sizlerden her fırsatta onları ziyaret etmenizi talep ediyorum. Çünkü bu ziyaret hem onlara hem de sizlere iyi gelecektir. Tek beklentileri sevilmek olan bu canlılarımızın yaşam koşullarını yerinde görmek ve onlara ihtiyaçları konusunda destek olmak emin olun hepimize iyi gelecektir” dedi.

Erdal Beşikçioğlu, Hayvan Barınağını Ziyaret Etti 2

“Can Dostlarımıza Sahip Çıkalım”

Etimesgut Belediye Başkanı Beşikçioğlu, hayvan barınağı ziyaretinde barınak yetkililerinden hayvanların genel durumu hakkında bilgi aldı. Barınakta yaşamını sürdüren köpeklere yönelik tüm çalışmaları titizlikle yürüten veteriner hekim, “Sahipsiz olarak sokaklarımızda yaşamlarını sürdürmekte güçlük çeken köpeklerimizin bildirimi bizlere geldiğinde ivedilikle onları alarak barınağımıza getiriyoruz. Steril ortamlarda gerekli görülen aşılar, kısırlaştırma, tedavi ve ameliyat gibi hizmetlerle sağlık kontrollerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Beşikçioğlu, barınak ziyaretinin ardından Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yarsan’ı ziyaret etti. Dekan Yarsan ile sokak hayvanlarının zorlu yaşamları ve onlara hangi noktalarda ve ne şekilde yardımcı olabileceklerini detaylı bir şekilde konuşan ve fikir alışverişinde bulunan Başkan Beşikçioğlu, “Sevgili hocamız Sn. Ender Bey ile yapmış olduğum istişare sonrasında can dostlarımızın yaşamlarını nasıl daha fazla iyileştirebileceğimiz hakkında konuştuk. Yakında 300 kapasiteli yeni bir barınak oluşturma aşamasında çalışmalarımız sürerken kendisinden edindiğim önemli bilgiler ışığında harekete geçeceğiz” dedi.

Erdal Beşikçioğlu, Hayvan Barınağını Ziyaret Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.