fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4184
  %1,67
 • EURO
  10,1887
  %1,00
 • ALTIN
  496,17
  %1,44
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Engelsiz Yaşam Merkezinde Çalışmalar Başladı

Engelsiz Yaşam Merkezinde Çalışmalar Başladı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ikinci dönem projeleri arasında önemli bir yere sahip, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalara başlandı. Engellilere yönelik çalışmaları ile istihdam ve sosyalleşme konusunda destek veren Çankaya Belediyesi, tam donanımlı merkez ile dezavantajlı bireylerin yaşamına dokunacak.

Engelli Sosyal Merkezi’nde Psiko-Sosyal Danışma Birimi, Hukuksal Destek Birimi, Spor ve Aktif Yaşam Atölyesi, Yaşam Becerileri Geliştirme Atölyesi, Sanat Atölyesi, Akıl Oyunları Atölyesi, Sinema ve Tiyatro Salonu, Sesli Kütüphane ve el sanatları atölyesi yer alacak.

Engellilere yönelik çalışmaları ile istihdam ve sosyalleşme konusunda destek veren Çankaya Belediyesi, Başkan Alper Taşdelen’in ikinci dönemi projeleri arasında yer alan Engelsiz Yaşam Merkezi çalışmalarına başladı. Engelsiz Yaşam Merkezi, engeli olan tüm vatandaşların yararlanabileceği tam donanımlı sosyal bir alan olarak hizmet verecek.  Engelli Sosyal Merkezi’nde Psiko-Sosyal Danışma Birimi, Hukuksal Destek Birimi, Spor ve Aktif Yaşam Atölyesi, Yaşam Becerileri Geliştirme Atölyesi, Sanat Atölyesi, Akıl Oyunları Atölyesi, Sinema ve Tiyatro Salonu, Sesli Kütüphane ve el sanatları atölyesi yer alacak.

Engelli bireyler gün içinde planlanan ergoterapi ve ritim, müzik, tiyatro, dans atölye çalışmaları ile tüm günü kapsayacak çalışmaların içinde yer alabilecekler. Engelli bireyin tam zamanlı ev dışı etkinlikler içinde yer alması ile kendilerine bakmakla yükümlü aile üyelerine destek olmak amaçlanıyor.

Merkezde, mozaik ve seramik, keçe-takı, mum-sabun, ahşap, resim, müzik atölyelerinin yanı sıra engelli anneleri için kurs odaları ve engelli minikler için kreş de yer alacak. Zihinsel engelli ve görme engelli bireyler için ev yaşamında gerekli el becerilerini geliştirme amaçlı Bağımsız Yaşam Ünitesinin bulunacağı Engelsiz Yaşam Merkezinde bireysel görüşme odaları ile grup çalışma odaları da olacak. Duyu bütünleme terapisinin yapılacağı Merkez’de ayrıca spor ve dans atölyeleri ile Sesli Kütüphane de yer alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çankaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı