fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4294
  %1,04
 • EURO
  8,9820
  %0,29
 • ALTIN
  412,55
  %-1,39
 • BIST
  1.471
  %-1,13
Elecik keşfedilmeyi bekliyor

Elecik keşfedilmeyi bekliyor

Akyurt Elecik’te mahalle meydanında bulunan tarihi eserlerin hangi döneme ait olduğu bilinmiyor. Zamanla tahrip edilen, üzerinde yazıtların bulunduğu eserlerin yanı sıra mağaralarıyla Elecik Mahallesi keşfedilmeyi bekliyor.

CHP Akyurt İlçe Başkanı Filiz Geygel, Elecik’te yaşayan yönetim kurulu üyesi Selahattin Gürleyük ile birlikte mahalle meydanında ve okul bahçesinde bulunan tarihi eserleri yerinde inceledi, bölgede bulunan mağarayı da birlikte gezdi.

“HANGİ DÖNEME AİT OLDUĞU BİLİNMİYOR”
Elecik Mahallesi’nde yıllar önce cami temelinin kazısı sırasında ortaya çıkan tarihi eserlerin hangi döneme ait olduğu hakkında fikir sahibi olmadıklarını belirten Elecik Mahallesi sakinlerinden Selahattin Gürleyük, üzerinde yazıt bulunan sütuna da dikkat çekti. Zamanla tahrip edilen eserlerin hangi döneme ait olduğunun ortaya çıkarılmasını isteyen Gürleyük, “Mahallemizde bulunan tarihi eserler daha önce sergilenmek üzere Akyurt Belediyesi tarafından taşınmak istendi. Ancak mahalle sakinlerimiz bu eserlerin yerinde kalmasını istedi. Zamanla bazı taşlar da tahrip edildi, Kültür Bakanlığı’nın harekete geçerek yine mahallemizde sergilenmek üzere hangi döneme ait olduğunun ortaya çıkarılmasını istiyoruz” dedi.

“DOĞA TURİZMİNE KATKI SAĞLAYABİLİR”
CHP Akyurt İlçe Başkanı Filiz Geygel ise, Akyurt’un doğal güzelliklerinin ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek, “Bölgede bulunan mağaraların ve tarihi eserlerin gün yüzüne çıkartılması gerekiyor. Hem Elecik’te hem de diğer mahallelerimizde yapılacak olan çalışmalar doğa turizmi adına ciddi katkılar sağlayabilir. CHP olarak bu konuda her türlü katkıyı sağlamaya hazırız” şeklinde konuştu.

Ayrıca mahallenin bazı bölgelerinde bulunan mağaralarda doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Yıllar önce şans eseri ortaya çıkan eserlerin bulunduğu Elecik’te mahalle halkı, bölgenin tarihi ile ilgili inceleme yapılmasını istiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı