Ebru Ceylan ‘Altın Baykuş Ödülü’ aldı

Ebru Ceylan ‘Altın Baykuş Ödülü’ aldı

ABONE OL
Aralık 21, 2021 12:19
Ebru Ceylan ‘Altın Baykuş Ödülü’ aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ses getiren sergileri ile sanata ve hayata dokunan ressam, sanat ekonomisti Ebru Ceylan, hayata geçirdiği projesi Nörosanat: Multidisipliner Sanatın Duygularla Dansı isimli projesiyle inovatif ve sosyal kategorilerinde altın baykuş ödülüne lâyık görüldü.

İlk kişisel sergisini üniversite yıllarındayken açan daha sonra Türkiye’nin ilk sesli betimlemeli sergisi “Konuşan Resimler Edebi – Ebedi” ve Multidisipliner Sanat Platformu Samsara’yı hayata geçiren ressam ve sanat ekonomisti Ebru Ceylan, amacı başarılı araştırma projelerini ödüllendirmek olan 2021 Baykuş Ödülleri’nde iki ayrı kategoride “Altın Baykuş Ödülü” alarak “Nörosanat: Multidisipliner Sanatın Duygularla Dansı” isimli projesini taçlandırdı.

 Ebru Ceylan’ın dört senedir üzerinde çalıştığı enstalasyon projesi; ses, görsel ve dokunmayı içine alan bir uyaran seti olarak 2 kategoride aday gösterildi. İnsanların bu uyaran setine maruz kaldığında duygusal rezonanslarını beyin dalgalarıyla ölçümlemeyi sağlayan proje, kalitatif ve kantitatif araştırma alanında, yenilikçi araştırma yaklaşımlarıyla sektörün büyümesine ya da genişlemesine katkıda bulunan yenilikçi projeler için verilen “İnovatif Baykuş Ödülü” ile toplum sorunlarını en iyi anlayan ve tanımlayan siyasi ve sosyal araştırmalar için verilen “Sosyal Baykuş Ödülü”nü aldı.  

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.