fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5646
  %1,13
 • EURO
  10,3784
  %1,08
 • ALTIN
  513,62
  %1,08
 • BIST
  1.440
  %-0,97
Çubuk’ta Hizmet Atılımı

Çubuk’ta Hizmet Atılımı

Bir dönem Belediye çalışanlarının maaşını ödemekte zorlanan, ilçe esnafına dahi borcu bulunan Çubuk Belediyesi mali disiplini sağlayarak hem borçsuz bir belediye haline geldi hem de gerçekleştirdiği yatırımlarla ilçe halkının yaşamını kolaylaştıracak projelere imza attı.

TASARRUFLARIMIZLA BİRİKİM SAĞLADIK
ÇUBUK Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ankara’da yayın yapan yerel gazeteciler ile bir araya geldi. Yerel Gazeteciler Derneği’ne mensup gazetecilerin sorularını yanıtlayan Acehan, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Göreve geldiğinde maaş ödemesi bile yapamadıklarını belirten Acehan, borçsuz bir belediye haline gelerek, proje üreten ve gerçekleştiren bir belediye haline geldiklerini anlattı. Belediye yönetmek adeta bir aileyi, bir şirketi yönetmek gibidir diyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, “Göreve geldiğimizde maaş ödeme durumumuz yoktu, Nisan 2014’te maaş dahi ödeyemedik. Önce işçilerimize, sonra memurlarımıza, daha sonra yönetici kadememize ödeyerek başladık bu işe. Tasarruf ihtiyacı olduğunu düşündük. Ağırlama, temsil giderlerinden tutun da, hatır olarak beklenilen bütün işlerde tasarruf sağladık. Bu tasarrufla birikim sağladık. Borçlarımızda yapılandırmaya gittik. Bugün için ne esnafa, ne de devlete yapılandırmamız dışında borcumuz yok. Bütün projelerimizin hak edişleri ödendi. Borçsuz bir şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

AGAT TAŞI ÇUBUK’TA EKONOMİYE DEĞER KATACAK
Belediyenin bütçesinde artış sağlayarak, hizmet üretebilen bir belediye haline eldik, Kalkınma Ajansı bize 3 defa şans verdi, Çubuk turşusu ve agat taşı ile ilgili 400 bin TL ve 700 bin TL olarak Kalkınma Ajansı’ndan destek aldık. Agat taşı işletme tesisimizde süs eşya üretimimiz devam ediyor, 300 milyon ton rezerv bulunan Çubuk’ta bu değerimizi, vitray, dekorasyon ve yalıtım çalışmaları şeklinde yönlendireceğiz. Katma değeri fazla olan ürünümüzle Çubuk’un ekonomisine katma değer sağlayacağız. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLACAĞIZ
Çubuk’ta Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile öğrenci sayısının 40 bine ulaşacağını kaydeden Acehan,
“Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin merkez külliyesi, Melikşah ve Esenboğa arasındaki alana kuruldu. Çubuk içerisinde de 500 öğrencinin bulunduğu yerleşke var. Biz artık gelecekte Üniversite şehri olacağız. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin 40 bin öğrencisi olacak. 2 bin 500 akademisyenimiz olacak.

HİZMET BİNASI 2018 SONUNDA AÇILACAK
8 ayrı binada belediye hizmetleri yürütülüyor, birimler farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. İnşaatı süren ikili kompleks binamız 14 bin metrekarelik alana sahip, 2018’in son ayında teslim alacağız. Hizmet binası ve başkanlık binası olarak ilçe halkımızın hizmetine açacağız. -1 katını da otopark alanı olarak düzenledik. Bu çalışmamızın arkasına da pazar alanı yapıyoruz. Lojistik merkezi projesi ise %90 tamamlandı, Haziran ayı içerisinde teslim alacağız.” dedi.

HAMAM EYLÜL AYI’NDA AÇILACAK
Çubuk Belediye Başkanı Acehan, hamam projesinde de sona geldiklerini belirterek “Hem kadınlar, hem de erkekler için hamam yer alacak. Vatandaşlarımız sauna, fitness salonu, havuz, masaj alanı ve Türk hamamı hizmetlerinden yararlanabilecek. İlçe halkımız başka ilçeleri tercih ediyor, biter bitmez ehil işletmeciye burayı ihale yoluyla teslim ederek, eylül ayında hizmete açacağız.

AKYURT ve ÇUBUK GENCİNE ÇAĞRI
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk ve Akyurt gencinin fabrikada çalışmak yerine tarım ve hayvancılığa teşvik edilmesi gerektiğini belirterek “Çubuk köylerinde genç kalmıyor, tarımsal faaliyetlerini sürdüren 5’i geçmeyecek kadar köyümüz var. Gençler fabrikalarda çalışmayı tercih ediyor. Bu açmazı çözmemiz ve teşvik etmemiz gerek. İş kurucu olarak yönlendirmemiz gerekiyor, KOSGEB kursları açıyoruz. Hayvancılık ve çiftçiliğe yönlendirelim diye uğraşıyoruz. Akyurt ve Çubuk gencinin fabrikalarda çalışmasına gerek yok, verimli topraklarımız var, biz altını cebimizde kaybetmişiz, sokakta arıyoruz. Eskiden 200 bin hayvanın bulunduğu yerde 10 bin hayvan bile yok. Bu sorunu bir şekilde aşmamız gerek. Meyve üretüm rekoltesi 20 yıla göre dörtte bire düştü.

MELİKŞAH BÖLGEMİZE KATKI SAĞLAR
Melikşah Özel İdare tarafından yapılmıştı, 2014 tarihi itibariyle Büyükşehir’e devredildi, işletmeci bıraktığında derbeder haldeydi. Buradan yeniden ayağa kalkması için, termal havuzlarıyla yeniden inşaa edilebilir. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilettik. Ya burayı satalım, ya da yap-işlet-devret modeli ile hizmete açalım düşüncesi var. Burası sosyal tesislerle ayağa kaldırılırsa bölgemize katkı sağlar. 42 derece şifalı bir su, harika bir yer, bu konuda atılımı bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile sürekli görüşme halindeyiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı