fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Çubuk Ve Akyurt’ta Arazi Toplulaştırma Projesi Sürüyor

Çubuk Ve Akyurt’ta Arazi Toplulaştırma Projesi Sürüyor

Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçelerinde devam eden arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmet projeleri hakkında mahalle muhtarlarına bilgi verildi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Akyurt ve Çubuk ilçelerinde yürütülen arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri devam ediyor.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapılan toplantıda, yürütülen çalışmalar hakkında mahalle muhtarlarına bilgi aktarıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın da katıldığı toplantıda konuşan firma yetkilisi ve proje sorumlusu Mehmet Demiraslan, Çubuk’ta 12, Akyurt’ta ise 10 mahallede projenin sürdürüldüğünü söyledi.

Kadastro parsellerin alan kontrolleri ve otomasyonunun yapıldığını belirten Demiraslan, “Sosyal yapı etüt raporu tamamlandı. Tescil harici yerler hazırlandı. Toprak etütleri yapılarak toprak sınıflandırması haritaları hazırlandı. Biz bugüne kadara yapılan çalışmaları aşama aşama tüm taraflara bilgi veriyoruz. Yapılabilecek en hızlı şekilde çalışmaları tamamlamak için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Acehan ise tarım arazilerinin ekonomik şekilde üretim yapılamayacak derecede bozulduğunu bildirdi.

Yapılan çalışmanın tarım üretimini arttıracağını ve üretimin ekonomik hale geleceğini vurgulayan Başkan Acehan, uygulamayla bugüne kadar dağ gibi büyüyen sosyal problemlerin de çözüme kavuşturulacağını kaydetti.

İlçenin ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığına dikkati çeken Başkan Acehan, “Bu uygulama ile küçük, parçalı ve kullanımı zor araziler azalacak. Düzenli ve ideal parseller oluşacak. Her parsel yola cepheli bir şekilde yeniden düzenlenecek. Yolu olmayan arazi kalmayacak. İlçemizde kullanılabilir, üretim yapılabilir arazi miktarı aratacak. Aynı zamanda yapılan bu çalışmalarla birlikte arazilerin değeri de artacak.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Ankara 30 km olan yerde ne tarımı Ümitköy ,incek.,temelli,Sincan heryeri konut olmuş toprağın değeri artmış bu ilçelerden yakın olan akyurtun arazisi tarımla rant yapacak komik adamlar şeçimde görüşmek üzere

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı