fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5144
  %-0,23
 • EURO
  8,9781
  %-0,02
 • ALTIN
  412,48
  %0,30
 • BIST
  1.542
  %0,26
CHP Çubuk’ta Aday Çıkaracak mı?

CHP Çubuk’ta Aday Çıkaracak mı?

CHP ile İYİ Parti arasında yapılan ittifak sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mansur Yavaş açıklanırken, ilçelerde yapılacak olan ittifakta ise görüşmeler devam ediyor.

Akyurt İlçesi’nde CHP-İyi Parti ittifakı ile İyi Parti İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek aday adaylığı başvurusunda bulunan Selami Ünür’ün aday olması ve CHP’nin İyi Parti’yi desteklemesi bekleniyor.

Öte yandan kulislerde Çubuk’ta CHP’nin kendi adayı ile seçime gidebileceği konuşuluyor. İki parti arasında yapılan görüşmeler devam ederken CHP’nin Çubuk’ta genç isim Can Kaderoğlu’nu aday göstermesi bekleniyor. 1989 doğumlu olan Kaderoğlu’nun adaylığı kesinleştiğinde Ankara belediye başkan adayları arasında en genç isim olarak dikkat çekecek.

CAN KADEROĞLU KİMDİR?
1989 Ankara Çubuk doğumlu olan Kaderoğlu, ilk ve ortaöğrenimini Çubuk İlçesinde gerçekleştirdi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Antropoloji bölümü mezunu.

2015 yılında Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimi başarıyla tamamlayıp İnsan Kaynakları Uzmanı unvanını aldı.

Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisansı devam etmekte olan Kaderoğlu, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların Siyasal İletişim açısından Yeni Medyayı kullanma biçimleri üzerine tez çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünde öğrenimine devam ediyor.

Çubuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi Lise Komisyonunu kurdu. Gençlik Kolları sorumluluğu yaptı. Aynı dönemde Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü.

2013 yılında Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunda bulunup, MYK üyeliği ve Ankara İl Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı dönemde ilçede Çubuk Gençlik Kültür Derneği’ni kurdu.
Halen Ankara, Çankırı ve Kırıkkale yöre köylerinin oluşturduğu Aydos Dernekler Federasyonu’nun Genel Sekreterliğini yürütüyor.

Angara Gazetesi, Politikyol, Genç Gazete, OdaTV gibi çeşitli yayın organlarında yazıları yayımlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Çubuklular partisine bakmadan Çubuk’a yakışan, Çubuk’un ruhuna uygun genç bir başkan seçecektir. Mansur Yavaş Beypazarı’nda ne yaptıysa Çubuklu Can benzerini Çubuk için yapacaktır. Üniversite yıllarından dostumuz olan Can Kaderoğlu’ndan eminiz. Şüpheniz olmasın, Çubuk’u bizlere tanıttı, tüm yurda da tanıtır.

 2. Çubuk’a genç ve Çubuk’lu ve insanını tanıyan genç bir aday yakışır.
  Can KADEROĞLU’nun üretim ve hayvancılık konusunda büyük çabalar sarf edeceğine inanıyorum. Ve insanımızın hayat kalitesinin artacağından adım gibi eminim.
  Mansur başkan Beypazarı’nda yaptığının misli ile fazlasını Büyükşehir Belediye başkanlığı görevine geldiğinde de bütün ilçeleri için yapacaktır. Can başkanda elinden gelenin fazlasını Çubuk için yapacaktır.
  Ankara’da Mansur YAVAŞ; Çubuk’ta Can KADEROĞLU.

 3. Yıllardır, Ak partili belediye başkanı yönetti, değişen ne? Yenimahalle, Çankaya’yı CHP yönetiyor yıllarca. Her ikisi de örnek belediye. Ankara’da Mansur, Çubukta Can başkan…

 4. Her yöre başkanını kendi içinden seçmeli. İthal başkan seçimleri istisnalar dışında yerel yönetimler için malesef yanlış sonuçlar doğuruyor. Yöreyi ve halkını bilmeyen bir başkan büyük risk. Can Kaderoğlu’nu destekliyoruz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı