fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Çankayalı Gençlerden Kitap Seferberliği

Çankayalı Gençlerden Kitap Seferberliği

Çankaya Belediyesi Gençlik Birimi, üniversite öğrenci toplulukları ile işbirliği yaparak yurdun farklı yerlerindeki çocuklara kitap ulaştırıyor. Belediye, Gazi Üniversitesi Kitap Bankosu ve Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllülerinin stantlar açarak topladıkları kitapların yanı sıra Çankaya Çocuk Kitapları Serisinden oluşan yüzlerce kitabı 29 okula gönderdi.

Belediye, Bilim Hikayeleri, Tükenmez Hayatlar ve Tükenmez Kitaplardan oluşan Çankaya Çocuk Kitapları Serisinden bugüne kadar 605 bin adet dağıttı.

Çankaya Belediyesi yurdun dört bir yanına kitap göndermeye devam ediyor. Belediye, Mardin, Diyarbakır, Ordu, Tokat, Afyonkarahisar ve Şırnak’ın aralarında bulunduğu 21 ildeki yüzlerce çocuğa kitap ulaştırdı. Gazi Üniversitesi Kitap Bankosu ve Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri öğrencileri ile ele ele veren Çankaya Belediyesi Gençlik Birimi, hem üniversite öğrenci topluluklarını stant açarak topladığı kitapları hem de Çankaya Çocuk Kitapları Serisinden oluşan yüzlerce kitabı 29 okula gönderdi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine gerekecek kitapları büyük bir özveriyle toplayan Gazi Üniversitesi öğrencileri ve Çankaya Belediyesi Gençlik Birimi kitaplardan mahrum kalan çocuklara kitap ulaştıracak olmanın mutluluğunu birlikte yaşadı.

Hizmetleri arasında eğitime öncelik veren Çankaya Belediyesi, okul tadilatından kitap kırtasiye dağıtımına, kütüphane hizmetinden okuma yazma kursuna birçok etkinliği bir arada devam ettiriyor. Vatandaşların bağışladığı kitapları toplayarak talepte bulunan köy okullarına, cezaevlerine, kütüphanelere gönderen Çankaya Belediyesi, sosyal medya, mail, telefon, mektup gibi farklı iletişim yolları ile gelen talepleri de karşılıksız bırakmıyor.

 ÇANKAYA KİTAP SERİSİ DE ÇOCUKLARIN KÜTÜPHANESİNDE

Her yaştan insanın kitap okumasının önemine değinen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Kitap okumak; bilgi edinmek, stresi azaltmak, hafızayı iyileştirmek, kelime haznesini geliştirmek, analitik düşünme becerisi sağlamak gibi birçok faydası olan bir alışkanlıktır. Çocuklarımızın erken yaşta okuma alışkanlığı kazanması için elimizdeki imkanları değerlendiriyoruz. Gençlerimizin böyle güzel bir olayı ortaya koymaları bizler için gurur verici. Biz gençlerin hem ders çalışmaları hem de kitaplardan faydalanmaları için üç kütüphanemizde 7/24 hizmet veriyoruz. Onların da daha genç arkadaşlarının okuması için el ele vermiş olması bizleri çok mutlu etti. Maltepe’de yapımını sürdürdüğümüz 19 Mayıs Gençlik Merkezimiz hizmete girdiğinde gençler yarınlarımız için daha güzel işler başaracaklar. Her birini teker teker kutluyorum ” diye konuştu.

Üç farklı seriden oluşan Çankaya Çocuk Kitapları serisinin basım ve dağıtımını sadece Çankaya’da değil ülkenin farklı kentlerine de 605 bin adet ulaştırdıklarını ifade eden Taşdelen, özellikle köy okullarına kitap gönderirken kırtasiye setleri de eklediklerini sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çankaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı