fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5424
  %0,14
 • EURO
  8,9927
  %0,14
 • ALTIN
  414,12
  %0,70
 • BIST
  1.542
  %0,26
“Çalışma nöbetinde, uyku orucundayız”

“Çalışma nöbetinde, uyku orucundayız”

MHP Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür: “Partimizin Türkiye ortalaması %18 civarındadır, biz ve kadrolarımız seçim gününe kadar daha fazla çalışmak suretiyle partimizi tek başına iktidar yapabilmek için çalışma nöbetinde, uyku orucundayız”

Onur KÖK: 01 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde partinizin beklentisi nedir? 3 Ekimde açıklanan Seçim Beyannamesinden kısaca bahseder misiniz?Selami ÜNÜR: En son yapılan kamuoyu araştırmasına göre partimizin Türkiye ortalaması %18 civarındadır, biz ve kadrolarımız seçim gününe kadar daha fazla çalışmak suretiyle partimizi tek başına iktidar yapabilmek için çalışma nöbetinde, uyku orucundayız. İnşallah yüce milletimizin teveccühü ile 2 Kasım sabahına Milliyetçi Hareket İktidarında uyanacağız. Seçim Beyannamemize gelince kısa başlıklar halinde açıklayayım. Bu vaatler Devlet sözüdür ve milletimiz iktidarı partimize teslim ettiklerinde lütfen bu taahhütlerin takipçisi olsunlar.

Çözüm süreci rezaleti derhal bitirilecek, 17-25 Aralık rüşvet, yolsuzluk ve karapara dosyası başta olmak üzere tüm yolsuzlukların hesabı sorulacak, Mazot 1.75 kuruş olacak,

Emeklilere yılda 2 defa 1400 TL Emekli Destek Ödeneği verilecek, Net asgari ücret  1400 TL’ye çıkarılacak, Evlenecek gençlere 10 Bin TL tutarında faizsiz kredi verilecek, Engellilere işe yerleştirmede öncelik verilecek, Evi olmayan ailelere 250 TL kira yardımı yapılacak,Üniversiteye giriş sınavı kaldırılacak, Yılda 700 Bin kişiye istihdam sağlanacak, Askerlik süresini prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sunacağız, Gazilerimize 3600 günde emekli olabilme hakkını vereceğiz, 65 yaş aylığını 300 liraya yükselteceğiz.

KÖK:  Çözüm süreci ile ilgili partinizin genel anlamda düşünceleri nelerdir?

ÜNÜR: Çözüm süreci adlı ihanet sürecine, başladığı günden beri Partimiz ve Sn. Genel Başkanımızca karşı çıkılmış, bu sürecin milletin ve vatanın bölünmez bütünlüğünü tehlikeye düşüreceği söylenegelmiştir. Maalesef ülkemizin bugün itibariyle geldiği durum ortadadır. Son 2 ayda 150 civarında vatan evladı şehit olmuştur. Güneydoğunun büyük bir kısmında alan hakimiyeti bölücü terör örgütüne terk edilmiş, asker kışlasına, polis karakoluna hapsedilmiştir. Bu süre zarfında valiler tarafından asker ve polise operasyon yapma yetkisi verilmemiş, terör örgütü çok rahat bir şekilde silah ve mühimmat depolayarak bu günlere gelmiş ve kullanma zamanı gelince de kullanmaktan çekinmemiştir. Sn. Cumhurbaşkanı itiraf etti, Sn. Başbakan itiraf etti, Sn. Bülent ARINÇ itiraf etti. Ama aziz milletimizin bunları görmesi için 150 vatan evladı maalesef şehit edildi. Biz MHP olarak her zaman söyledik, yine söylüyoruz; terörle müzakere olmaz, mücadele olur. Bizim söylediğimize geldiler ama maalesef bedeli çok ağır oldu.

Kök: 08 Ekim’de ve daha önceki mitinglerde Başbakan yaptığı açıklamalarda MHP Genel Başkanın her şeye hayır demek suretiyle hükümetin kurulamadığını halka şikayet ediyor. Bu konuda ne diyorsunuz?

ÜNÜR: Sn. Cumhurbaşkanının hükümeti kurma görevini AKP Genel Başkanına vermesine müteakip AKP’li Ömer ÇELİK ve CHP’li Haluk KOÇ arasında başlatılan ve yaklaşık 35 gün süren istikşafi  görüşmelerinin ardından hükümet kurulamayacağının deklare edilmesinden sonra Sn. Başbakan ve Sn. Genel Başkanım arasında yapılan görüşmeden de bir sonuç çıkmadığı açıklandı. Ama, bu açıklamadan AKP ve yandaş havuz medyası tarafından çarpıtılmak suretiyle öylesine bir algı yaratıldı ki, sanırsınız hükümeti kurmaya yanaşmayan MHP ve Sn. Genel Başkanımız oldu. İşin aslının öyle olmadığı Sn. Genel Başkanımız ve partimiz yetkililerince defalarca açıklanmasın rağmen maalesef peşin hükümlü ve önyargılı bakanlar tarafından hükümet olma görevinden biz kaçıyormuşuz gibi bir izlenim doğdu. Bir defa şunu açıklıkla söyleyebilirim ki; AKP ve Genel Başkanı, Sn. Cumhurbaşkanının emir ve direktifleriyle hareket etmişlerdir. Hükümet kurmada samimiyetsiz oldukları CHP ile yaptıkları 35 günlük görüşmeler sonucunda ortaya çıkmıştır. Bize gelince 7 Haziran akşamından beridir hergün Sn. Genel Başkanımız ve yetkili kurullarımızın da belirttiği gibi, biz hükümet ortağı olmak için 4 şart öne sürdük. Bunlar; 1.Anayasanın ilk 4 maddesine dokunulmaması, 2.Cumhurbaşkanının anayasal çerçevede görev yapması, 3.Çözüm adlı ihanet sürecinin derhal durdurulması, 4.17-25 Aralık Hırsızlık, Yolsuzluk ve Karapara operasyonunun yeniden görülmesi.

Bizim bu 4  şartımızın kabul edilmesi halinde değil elimizi, gövdemizi taşın altına koyacağımız Sn. Genel Başkanımızca defalarca tekrarlandı. Ama AKP, Dolmabahçe’de bebek katili ve onun siyasi uzantılarının 10 maddelik şartını kabul etmesine rağmen bizim vatan, millet bütünlüğü için talep ettiğimiz 4 şartı kabul etmedi, halada utanmadan, sıkılmadan MHP her şeye hayır demek suretiyle hükümet olmadı algısını siyasi ahlaktan yoksun olarak bir algı operasyonu olarak milletimizin önüne getiriyorlar.

KÖK: Akyurt’un çehresini değiştirerek, turizmi patlatacak diye lanse edilen fuar alanı projesi ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

ÜNÜR: Yerel politikaya girmeyi pek düşünmemekle birlikte madem sordunuz kısaca cevap vereyim. Yanılmıyorsam 2009 yılında Sn. Belediye Başkanı bu projenin çok önemli olduğunu, Akyurt’un çehresini değiştireceğini ve 5 yıl sonunda hayata geçirileceğini bir televizyon programında canlı yayında açıklamıştı. Ama o günden bu güne geçen 6-6,5 yılda proje hayata geçirilemediği, birkaç defa temel atılmasına rağmen hala ne olduğunu anlayamadığımız bir şekilde durmaktadır. İnşallah Sn. Belediye Başkanı bir açıklama  yaparda geçen 6-6,5 yılda ne olup bittiğini biz ve Akyurt Kamuoyu öğrenir.

KÖK: Akyurt ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

ÜNÜR: Akyurt ile ilgili sizin ve halkımızın da bildiği gibi çok önemli plan ve projelerimiz var. Bunun en son örneğini 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalle İdareler Genel Seçiminde Partimiz ve Belediye Başkanı Adayımız çok güzel bir şekilde halkımıza anlatmıştır. Ama çok kıymetli Akyurt’lu hemşehrilerimiz bize ve adayımıza teveccüh göstermeyerek Sn. Gültekin Ayantaş’ı yeniden Belediye Başkanı seçerek Başkanlık koltuğuna oturttular. Bu sonuca saygı duyuyoruz. Sn. Belediye Başkanını tebrik edip görevinde başarılar diledik. Ama bu demek değildir ki bir sonraki yerel seçimde rakip olmayacağımız anlamı çıkarılmasın. Çok değerli ve deneyimli kadrolarımızla Akyurt’umuzun ve mahallelerimizin her türlü sorunu tarafımızca bilinmekte olup, yapılacak çalışma ve projelere ait çalışmalar bugün itibariyle tarafımızca planlanmakta ve zamanı geldiğinde hayata geçirilecektir. Çok değerli Akyurt’lu hemşehrilerimizin bizlere inanmalarını, güvenmelerini istirham ediyorum. Bu dava, bu kadro 46 yıldan bu yana Vatan dedi, Millet dedi, Ezan dedi, Bayrak dedi bu uğurda 5000’den fazla şehit verdi. Bu günde aynı şeyleri diyoruz. Biz dantelli kefen giymedik, biz al kanlara boyanmış elbiselerimizle şehit olduk, biz Merhum Başbuğumuzun, Bilge Liderimizin vatana ve millete bağlılığından feyz alarak siyaset yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Biz ve liderlerimiz 46 yıldır olduğu gibi bugünde bizleri utandıracak hiçbir iş, hiçbir politika üretmediler. Vatan haini bölücü örgüt militanları ve onların Gazi Meclisteki siyasi uzantıları ile ne el ele gezdik, ne halaylar çektik, ne seyyar mahkemeler de hüküm verdik, ne bebek katilinin sözde mesajlarını Diyarbakır meydanlarında okuttuk, ne de Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de, Kobani’de, Dolmabahçe’de kapalı kapılar ardında görüştük. Aziz Akyurt’lu hemşehrilerimiz ve Yüce Milletimiz bunu görüyordur. Biz; bizi hiçbir zaman utandırmayan bir liderin etrafında siyaset yapıyoruz. Başımız dik alnımız açıktır.

Biz önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben diyen, Ne Mutlu Türküm diyebilen, Ankara’da ne diyorsa Tunceli’de de aynısını diyebilen bir dava ve liderin neferleriyiz. Aziz Milletimizden destek ve yardım bekliyoruz. Söz veriyoruz, biz de onları hiç utandırmayacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı