DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
ALTIN 786,210,93
BITCOIN 651416-16,63%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bursa Yıldırım’da kültür sanatta ortak akıl

Bursa Yıldırım’da kültür sanatta ortak akıl

ABONE OL
Eylül 4, 2021 16:26
Bursa Yıldırım’da kültür sanatta ortak akıl
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapmış olduğu etkinliklerle ilçenin kültür hayatına yeni bir soluk kazandıran Yıldırım Belediyesi, 3 yıl içinde yapılacak kültür-sanat faaliyetlerini tüm paydaşlarla birlikte istişare ederek kararlaştırmak için Bursa Teknik Üniversitesi iş birliğinde “Yıldırım Belediyesi 2021-2024 Kültür ve Sanat Faaliyetlerini Planlama Çalıştayı”nı düzenledi.

BURSA (İGFA) – Ortak bir dil ve akıl içinde şahsiyetli şehirler inşa edebilmek için öncelikle yapılan işlerin değerlendirildiği sonrasında da neler yapılmasının gerekliliği üzerinde durulduğu çalıştaya başta Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir olmak üzere Bursa İl Kültür ve Turizm MüdürüDr. Kamil Özer, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmalarının ardından program kültür ve sanat paneli ile başladı. Panele, Bursa Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Ulukütük, Dr. Öğr. Üyesi Rıdvan Şimşek ve TYB Bursa Şubesi Başkanı Dr. Mustafa Bâki Efe katıldı.

Panel sonrası farklı alanlardan kültür sanatla ilgilenen yaklaşık 120 kişinin katılımıyla ilçenin kültür sanat geleceğini konuştuğu masa toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıların sonucunda sonuç bildirgesi Doç. Dr. Mehmet Ulukütük tarafından okundu.

Program sonrasında Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz tarafından katılımcılara sertifika ve hediyeleri takdim edildi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yerel yönetim olarak 2021-2024 yılları arasında yapılacak kültür-sanat faaliyetlerini tüm paydaşlarla birlikte istişare ederek kararlaştırmak istediklerini belirterek, “Ortak bir dil ve akıl içinde şahsiyetli şehirler inşa edebilmek için öncelikle neler yaptığımızı değerlendirmek, sonrasında neler yapmamız gerektiğini belirlemek istiyoruz. Belediyemizin kültür-sanat faaliyetlerine karar verirken hangi fikir ve önceliklerle hareket etmesi, ne tür prensiplere dayanması gerektiği ve icra ettiği etkinliklerin şehirlerdeki kültür hayatında nasıl karşılık bulduğu gibi konuları müzakere ve istişare etmeyi arzu ediyoruz. Küreselleşen dünyada kültürel etkileşimler yoğunlaşırken, hem yerel farklılıkları yadsımayan hem de yerelliğin sınırlarını aşıp müşterek değerleri dengeli bir şekilde gözeten bir vizyonun nasıl geliştirilebileceğini belirlemek istiyoruz” dedi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP
    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.