fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
“Bu Geleneğe Sevdalıyız”

“Bu Geleneğe Sevdalıyız”

BAASK (Büyük Anadolu Atlı Spor Kulübü) tarafından şehitlerimiz anısına Osmanlı tarzı savaş sanatları gösterisi düzenlendi. “İşte Tarzım, İşte Atım” adıyla kostüm yarışması gerçekleştirildi.

ONLAR KATILMADI13 Eylül 2015 Pazar Günü gerçekleştirilen etkinliğe MHP Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan, MHP Çubuk İlçe Başkanı Adem Kisecik, İstanbul Atlı Okçuluk Spor Kulübü Başkanı Abdullah Bal, Ankara Atlı Okçuluk Kulübü hocaları katılım gösterdi. Şehitlerimiz anısına düzenlenen etkinliğe davet edilmelerine rağmen AKP’li Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve AKP’li Belediye Başkanı Tuncay Acehan katılım göstermedi. Ayantaş’ın katılmaması “Siyasi tercihlerine göre hareket ediyor” yorumlarına neden oldu.

25 YARIŞMACI KATILDI

BAASK tarafından gerçekleştirilen etkinlik şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından aralarında Aref Ghafouri’nin de bulunduğu jüri üyeleri takdim edildi. Yarışmaya katılım gösteren 25 yarışmacı, cadı kostümü, Türk Askeri, Osmanlı padişahı, köy ağası, pamuk prenses, zeyna gibi kostümlerle jüri üyelerine ve yarışmacılara gösteriler sundu.

Ardından, BAASK, İstanbul ve Ankara Atlı Okçuluk Kulübü savaş sanatları ve at üstünde akrobasi gösterileri sunarak izleyenleri büyülediler. Türk Bayrakları ve Osmanlı Arması Bayrağı ile izleyicilerin karşısına çıkan kulüp üyeleri büyük alkış aldı.’Canlı bir atı bayıltıp tekrar diriltme” gösterisi de seyircilerden en çok alkış alan gösteriler arasında yerini aldı.

BAASK BAŞKANI TÜRK: BU GELENEĞE SEVDALIYIZ

Bu yıl ilk kez düzenlemiş oldukları “İşte Tarzım, İşte Atım” yarışmasını şehitlerimiz anısına gerçekleştirdiklerini söyleyen BAASK Başkanı Haluk Türk: “Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ‘İşte Atım, İşte Tarzım’ adlı yarışmayı şehitlerimiz anısına düzenledik ve her yıl gerçekleştirmeyi umut ediyoruz. Türkler için ata binmek vaz geçilmez bir şeydi. At, sadece bir binek hayvanı değil aynı zamanda bir dosttu. Bu sebeple Türkler atlarını hiç yanından ayırmazdı ve oyunlarında, savaşlarında ve seyahatlerinde sürekli kullanırlardı. Türkler için, “Daha yürümeyi öğrenmeden ata binmeyi öğrenirler” ifadesi kullanılırdı.  Kaşgarlı Mahmut’un “At Türk’ün kanadıdır” sözü, Türklerin bu asil hayvana nasıl bir gözle baktıklarını, ona ne kadar büyük bir değer verdiklerini pek güzel ifade eder. Geçmişten günümüze gelen bu geleneğe olan sevdamızla hareket ederek çıktığımız yolda, ata sporu olan biniciliği gençler arasında yaygınlaştırmak, Türk Binicilik sporunu ulusal ve uluslararası yarışmalarda belirli bir seviyeye getirmek amacıyla Kulübümüz 2015 yılında Büyük Anadolu Otel Tesisleri içinde Büyük Anadolu Atlı Spor Kulübü adı altında kurulmuştur” ifadelerini kullandı.

YARIŞMANIN BİRİNCİSİ

“İşte Atım, İşte Tarzım” yarışmasının birincisi cadı kostümü ile Selin Tolunay, ikincisi ayyıldız kostümüyle Yağmur Kılıçcıoğlu, üçüncüsü ise zeyna kostümü ile Gizem Özmen oldu.

DSCF5722 DSCF5716 DSCF5767 DSCF5735 DSCF5756 DSCF5762

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı