fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5230
  %-0,12
 • EURO
  8,9774
  %-0,03
 • ALTIN
  413,74
  %0,61
 • BIST
  1.542
  %0,26
“BİR SANDIĞA BİLE GÜVENEMEZKEN…”

“BİR SANDIĞA BİLE GÜVENEMEZKEN…”

2014 yerel seçimlerinde Akyurt 1009 nolu sandıkta, sandık başkanının oy kullanmaya gelen seçmenleri yönlendirdiği iddia edilmişti.

Seçim günü 1009 nolu sandıkta şahitler ve müşahitlerin imzasıyla tutulan tutanak ile Yüksek Seçim Kuruluna sandık başkanı Mehmet Ali Öcük hakkında şikayette bulunulmuştu. MHP ve CHP Öcük’ün öğretmenlikten müdürlüğe terfi etmesi ve Akyurt İlköğretim Okulun’daki sandıkların emanet edilecek olmasına tepki gösterdi.“BİR SANDIĞA BİLE GÜVENEMEZKEN…”

MHP Akyurt İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 1009 nolu sandıkta sandık Başkanı Mehmet Ali Öcük seçmenlerle birlikte sandığa girerek “vatan hayrına buraya oy at” diyerek seçmenleri yönlendirmiş ve bu durum müşahitler ve şahitler ile tutanak altına alınmıştır. Ayrıca söz konusu kişinin tekrar seçimlerde görevlendirilmemesi ve savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunulması yönünde ilçe seçim kurulunca karar alınmıştır. Bugün aynı şahıs adeta ödüllendirilircesine öğretmenlik görevinden Akyurt İlköğretim Okul Müdürlüğü’ne terfi etmiştir. Savcılığın konu hakkında takipsizlik kararı vermesine rağmen bizler bir sandığa bile güvenemezken şimdi tüm okuldaki sandıklar bu kişiye teslim edilmiştir. Seçim güvenliği açısından önümüzdeki 1 Kasım genel seçimlerinde bu kişinin sandıkta görev almasını kabul edemeyiz” ifadeleri kullanıldı.

“KABUL EDİLEMEZ”

CHP Akyurt İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada da “seçim güvenliğinin sağlanması için güvenilir kişilerin görev alması” istendi. Açıklamada ” “Vatan hayrına buraya oy at” diyerek seçmenleri yönlendiren sandıkta seçmenlerle birlikte oy kullanan sandık başkanının Akyurt İlköğretim Okulu’nda öğretmenlikten müdürlüğe terfi ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durum bizleri  seçim güvenliği açısından kaygılandırmaktadır. Seçim günü gözlemcilerin sözlü ikazına rağmen aynı davranışları sürdüren Mehmet Ali Öcük hakkında ilçe seçim kuruluna şikayette bulunulmuş ve bu durum tutanak ile imza altına alınmıştır. Bugün bir sandıkta yaşanan bu olay hafızalardan silinmezken, aynı kişiye müdür olarak Akyurt İlköğretim Okulu’ndaki tüm sandıkların emanet edilmesi kabul edilemez” ifadeleri kullanıldı.

CAM00879 CAM00874 CAM00875(1) (1)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı