fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1027
  %-0,04
 • EURO
  9,7082
  %0,11
 • ALTIN
  454,83
  %0,00
 • BIST
  1.378
  %0,18
Belediye üretti, başkan dağıttı

Belediye üretti, başkan dağıttı

48 saatlik sokağa çıkma yasağının ardından Kalecik Belediyesi harekete geçti. Kalecik Belediyesi Halk Ekmek tarafından üretilen ekmekler vatandaşlara ulaştırıldı. Başkan Kalkan, “Kalecik’te henüz vaka yok. bunun olmaması için biz ciddi anlamda tedbirlerimizi alıyoruz, siz evinizden çıkmayın biz hangi ihtiyacınız olursa olsun sizlerin hizmetindeyiz” dedi.

BİR GÜNDE 1021 AİLEYE EKMEK DAĞITIMI
57 mahallesi bulunan Kalecik Belediyesi 8 araç ve 25 personel ile birlikte 1021 aileye bir günde 6 bin 124 ekmek dağıtımı gerçekleştirdi. Belediyeye ait KAL-BE Un fabrikasında üretilen unlarla yine belediyeye ait fırında üretilen ekmekler vatandaşlara ulaştırıldı. Kalecik Belediyesi kriz merkezini arayan ve ekmek talebinde bulunan vatandaşlara ekmeği bizzat Belediye Başkanı Duhan Kalkan teslim etti.

“KALECİK’TE NÜFUS ARTIŞI YAŞANDI”
Kon TV’de Ankara Konuşuyor programına katılan Başkan Dr. Duhan Kalkan belediyenin koronavirüs salgını süresince gerçekleştirmiş oldıuğu çalışmaları anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları ile Türkiye’nin salgın önlemlerini erken aldığına dikkat çeken Başkan Kalkan, “Gözle görülür bir düşman yok ve tüm dünyayı etkileyen bir tehlikeden bahsediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile ülkemiz tedbirlerini erkenden aldı. Koronavirüs vakası görüldüğü ilk günden itibaren belediye olarak önlemleri almaya başladık. Kalecik’te herhangi bir vaka yok. İzolasyon ve karantida döneminde ilçemizde ve köylerimizde nüfus artışı yaşandı. Şehir merkezinde kalmak istemeyen vatandaşlar köylerine geldiler” dedi.

“GIDA PAKETİ DAĞITTIK”
Koronavirüs salgını tehlikeli hale gelmeden ilçe halkına gıda desteğinde bulunduklarını kaydeden Kalkan, “Kaymakamlığımız ile birlikte önlemlerle ilgili çalışma içerisindeyiz. 57 mahallemiz var, 42 kilometre uzaklıkta mahallemiz var. Personelimiz vardiya usulüne geçmeden gece gündüz demeden çalışıyor. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı konulduğunda, 57 mahallemizde 65 yaş üstü 2 bin 562 aileye ortalama 7 bin 500 civarındaki vatandaşımıza makarna, ekmek ve Kalecik Belediyemizin un fabrikasında üretmiş olduğumuz KAL-BE un marka unumuzu ulaştırdık. Bizler için büyüklerimiz çok kıymetli, Vefa destek guruplarımız ile ihtiyaçlarını karşıladık, kapı kapı gezdik. Virüs tehlikeli hale gelmeden önce gıda paketi dağıtımını gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı